21.11.2019 10:12

Dalsze losy "Jokera" nie są jednak pewne? Pojawiły się nowe informacje

Okazuje się, że powstanie "Jokera 2" to jednak nic pewnego. Pojawiły się nowe doniesienia w kwestii ewentualnego sequela.

Foto: kadr z filmu "Joker"/ Warner Bros.
Foto: kadr z filmu "Joker"/ Warner Bros.

Wczoraj świat obiegła informacja, jakoby w Warner Bros. trwały już prace nad sequelem "Jokera". Nowe doniesienia dementują jednak te rewelacje. "Joker 2" jednak nie powstanie?

Co z kontynuacją "Jokera"? 

Magazyn The Hollywood Reporter, powołując się na swoje źródło, doniósł, że Todd Phillips spotkał się z szefem wytwórni Warner Bros., czego efektem miała być umowa zakładająca, że reżyser stworzy dla studia jeszcze jeden film osadzony w uniwersum DC. Wybór miał paść na sequel "Jokera", w którym miałaby powrócić ekipa pracująca przy części pierwszej - Todd Phillips na stanowisku reżysera, Scott Silver jako autor scenariusza oraz Joaquin Phoenix w tytułowej roli. 

Joker
Joker
Przeczytaj także "Joker": dlaczego Joaquin Phoenix wcześniej odmawiał udziału w filmach o superbohaterach?

W opozycji do tych rewelacji stanął portal Deadline, który - powołując się na własne źródła - twierdzi, że żadna z powyższych informacji nie ma pokrycia w rzeczywistości. Źródła serwisu nie tylko dementują domniemane powstanie "Jokera 2", ale zapewniają, że nie doszło wcale do spotkania Todda Phillipsa z szefem Warnera. Wynika z tego, że "Joker 2" nie tylko nie jest w trakcie realizacji, ale nie ma go obecnie w planach

joker
joker
Przeczytaj także "Joker" został pierwszym w historii filmem dla dorosłych, który zarobił miliard dolarów

Co ciekawe, trzecim głosem w sprawie jest portal Variety. Tutaj sytuacja prezentuje się jeszcze inaczej. Serwis potwierdza bowiem połowę z doniesień THR, twierdząc, że do spotkania Todda Phillipsa z Tobym Emmerichem faktycznie doszło, jednak sequel "Jokera" jest obecnie na wczesnym etapie negocjacji

Joker
Joker
Przeczytaj także "Joker" - przeczytaj żarty Arthura Flecka na zakulisowych zdjęciach z filmu

Jak sytuacja wygląda na prawdę? Tego się zapewne prędko nie dowiemy. Wszystkie trzy powyższe serwisy uchodzą powszechnie za wiarygodne źródła informacji, każde twierdzi jednak coś innego. Istnieje też szansa, że burza wokół "Jokera 2" to nic innego, jak zagranie marketingowe ze strony studia Warner Bros. Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na oficjalne oświadczenie głównych zainteresowanych. 

Zobacz też: Wycięta scena z "Jokera" odpowiedziała na nurtujące pytanie widzów 

Tagi: Film News Joker Joaquin Phoenix DC Universe