08.01.2019 14:07

Dave Bautista dołączył do obsady "Diuny" Denisa Villeneuve'a

Aktor znany z roli Draxa w "Strażnikach Galaktyki" i "Avengers: Infinity War", a także z występu w "Blade Runnerze 2049", dołączył do obsady rebootu "Diuny".

Dave Bautista
foto: Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Portal The Hollywood Reporter poinformował, że Dave Bautista dołączył do obsady "Diuny". Oznacza to, że adaptacja książki Franka Herberta będzie drugą produkcją, w której były wrestler będzie współpracował z Denisem Villeneuve'em - panowie pracowali już razem przy okazji "Blade Runnera 2049", czyli kontynuacji kultowego filmu Ridleya Scotta z Harrisonem Fordem w roli głównej. 

Bautista wcieli się w "Beast" Rabbana, czyli "sadystycznego siostrzeńca barona, który zarządza Arrakis". Aktor dołącza do obsady, w której do tej pory znaleźli się już Timothée Chalamet i Rebecca Ferguson. Chalamet wcieli się w głównego bohatera "Diuny", Paula Atryda, młodzieńca o niesamowitych umiejętnościach mentalnych, którego zadaniem jest odzyskanie władzy nad planetą Arrakis. Ferguson, znana chociażby z "Mission: Impossible - Fallout", zagra zaś jego matkę, Lady Jessikę. Tak jak wspomnieliśmy, reżyserem projektu jest Denis Villeneuve. 

Dave Bautista w obsadzie Diuny

O projekcie mówiło się już w 2016 roku - sam reżyser jeszcze w trakcie produkcji "Blade Runnera 2049" wyraził chęć stworzenia adaptacji dzieła Herberta. Potem projekt potwierdzono, a sam Villeneuve'a zapowiedział, że chciałby stworzyć przynajmniej dwa filmy, które określił "Gwiezdnymi wojnami dla dorosłych". Artysta potwierdził również, że nie będzie czerpał inspiracji z filmu Davida Lyncha z 1984 roku:

"

Nie będzie żadnych powiązań z filmem Davida Lyncha. Planuję cofnąć się do książki i obrazów, które pojawiały się, kiedy ją czytałem. Lynch jest jednym z najlepszych żyjących reżyserów i mam do niego olbrzymi szacunek. Ale kiedy widziałem jego adaptację, byłem pod wrażeniem, jednak to nie było to, co sobie wymarzyłem, więc próbuję teraz zrealizować adaptację swoich marzeń.  "

Jeśli chodzi zaś o samą "Diunę", to akcja książki rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Tak jak wspomnieliśmy, głównym bohaterem jest Paul Atryda - jego rodzina posiada władzę nad pustynną planetą Arrakis. Jest ona jedynym źródłem cennego melanżu, substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Po tym jak Paul i jego rodzina zostają zdradzeni, my jako czytelnicy odkrywamy mechanizmy rządzące w polityce, religii i związkach międzyludzkich, zaś bohater staje na czole rebelii, której celem jest przywrócenie jego rodzinie kontroli nad Arrakis.

Kiedy premiera filmu Diuna?

Na razie data premiery filmu "Diuna" pozostaje tajemnicą. Villeneuve zapowiedział w marcu 2018 roku, że realizacja projektu zajmie mu "prawdopodobnie 2 lata", zatem premiera adaptacji książki Franka Herberta odbędzie się najwcześniej latem 2020 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Denis Villeneuve Diuna