19.02.2018 13:46

David Bowie był inspiracją filmu Netfliksa „Mute”

Duncan Jones powołał do życia film „Mute”. Okazuje się, że inspiracją do powstania produkcji science fiction była osoba ojca reżysera - David Bowie. 

David Bowie był inspiracją filmu Netfliksa „Mute”
foto:Moviestore Collection/face to face/East News

Netflix w 2018 roku postanowił pójść w klimat cyberpunkowej wizji przyszłości. Pisaliśmy już o filmie „Mute”, przy okazji premiery zwiastuna. Reżyserem nowej produkcji popularnej platformy streamingowej jest Duncan Jones. Thriller science fiction dzieje się w Berlinie. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W rolach głównych wystąpili Alexander Skarsgard, Paul Rudd oraz Justin Theroux. W produkcji Jonesa zobaczymy niemego barmana, który będzie próbował odszukać zaginioną miłość swojego życia. 

Mute

„Mute” - co ma wspólnego z Davidem Bowiem?

Duncan Jones słynie z takich tytułów jak „Warcraft: Początek”, czy „Kod nieśmiertelności”. Fani muzyki mogą kojarzyć go z innego powodu. Filmowiec jest synem Davida Bowiego. Okazuje się, że słynny ojciec, który odszedł na początku 2016 roku, był inspiracją do powstania „Mute”. Jones opowiedział o procesie powstawania produkcji w rozmowie z The Times.

"

Wiesz, jest dużo podtekstów w „Mute”, których jestem bardziej świadom, kiedy upłynęło trochę czasu. Okropnie duża część historii kręci się wokół natury rodzicielstwa. Co czyni dobrym rodzicem? "

Pomysł na „Mute” wcale nie jest nowością. Jones stworzył pierwszy szkic już w roku 2003. Pokazał zarys scenariusza swojemu ojcu. Po latach postanowił stworzyć film, ponieważ znajduje się w nim wiele osobistych wątków. W ten sposób Jones chciał oddać hołd swojemu ojcu. Akcja filmu nie bez powodu rozgrywa się w Berlinie. Bowie mieszkał w stolicy Niemiec w latach 70., nagrywając tak zwaną „trylogię berlińską”, czyli albumy „Low”, „Heroes” i „Lodger”.

Premiera „Mute” zapowiedziana jest na 23 lutego 2018 roku. Mogą ją zobaczyć wszyscy abonenci platformy Netflix. To nie jedyna produkcja filmowa, która jest związana z legendarnym muzykiem. Stacja HBO przygotowuje dokument poświęcony życiu i twórczości Bowiego

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Netflix David Bowie News