08.07.2019 14:03

Disney nie zgodził się na umieszczenie wizerunku Spider-Mana na nagrobku 4-letniego dziecka

Ojciec 4-letniego Olliego Jonesa zapytał przedstawicieli Disneya, czy może umieścić na nagrobku swojego syna wizerunek Spider-Mana. Niestety zgody nie udzielono.

Spider-Man: Homecoming
foto: kadr z filmu Spider-Man: Homecoming

Smutna historia z Wielkiej Brytanii. 4-letni Ollie Jones z Maidstone zmarł w wyniku leukodystrofii. Chłopiec był fanem Spider-Mana i z tego powodu jego ojciec postanowił uwiecznić suberbohatera na nagrobku swojego syna. Niestety nie dostał pozwolenia ze strony władz Disneya, do  którego prawnie należy pajęczy heros po przejęciu wydawnictwa Marvel Comics. Co było powodem negatywnej odpowiedzi na prośbę mężczyzny?

Disney nie zgodził się na umieszczenie Spider-Mana na nagrobku dziecka

O sprawie poinformował serwis The Sun. Podczas pogrzebu chłopca pojawił się mężczyzna w orszaku żałobnym w przebraniu Spider-Mana. Wizerunek bohatera trafił też na trumnę Olliego. Kiedy ojciec dziecka zgłosił się z prośbą o umieszczenie Pajączka na nagrobku, rada miasta skierowała go z pytaniem do przedstawicieli Disneya. Tak też zrobił. Po jakimś czasie dostał jednak negatywną odpowiedź.

"

Nasze najszczersze kondolencje. Jeśli odegraliśmy w szczęściu Olliego jakąkolwiek małą rolę, jesteśmy uhonorowani. Pokolenia fanów reagują na naszych bohaterów z takim samym podziwem i radością jak Ollie. Wielu z nich wierzy, że te postacie są prawdziwe. Staramy się zachować tę samą niewinność i magię wokół bohaterów, które dały Olliemu tyle radości. Z powodów naszej polityki, którą rozpoczął sam Walt Disney, nie zezwalamy jednak na używanie wizerunków naszych postaci na nagrobkach, cmentarzach, ani innych monumentach pamiątkowych, bądź urnach pogrzebowych. "

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Umierający fan Marvela dostanie szansę na obejrzenie "Avengers 4" przed premierą

Ojciec Olliego był zaskoczony taką odpowiedzią przedstawicieli Disneya.

"

Naprawdę się tego nie spodziewałem - to kolejny potężny cios. Czułem, że z pewnością się zgodzą. Myślę, że chodzi o pieniądze. Ostatnie święta Olliego spędziliśmy w Disneylandzie. Kochał Spider-Mana i kupowaliśmy mu wszystkie zabawki z nim związane. A teraz, kiedy zmarł, nie będziemy wydawać więcej pieniędzy, więc już im nie zależy. "

Swojego komentarza udzielił również wujek Olliego.

"

To znaczyło dla nas bardzo dużo. Życie mojego brata się rozpadło. Śmierć roztrzaskała życie całej rodziny. Nie możemy ruszyć dalej, dopóki nie powstanie nagrobek Olliego. Spider-Man był dla niego całym życiem. Tak bardzo go kochaliśmy. Nie sądziłem, że to będzie jakikolwiek problem. Mistrz ceremonii pogrzebowej, który jest również moim przyjacielem, zadzwonił do mnie i powiedział, że nic z tego. Myśałem z początku, że żartuje. Rozumiemy prawa autorskie, ale nie wiem, czemu Marvel miałby mieć jakiekolwiek problemy z tą sprawą. "

Rada miasta, w którym mieszkają Jonesowie obiecała, że zrobi wszystko, co w jej mocy, żeby nagrobek ze Spider-Manem powstał. Disney nie komentuje swojej decyzji.

Zobacz też: Przedstawiciele Marvela zgodzili się na wizerunek Iron Mana na nagrobku młodego fana MCU 

Tagi: News Spider-Man Disney Marvel