09.12.2019 13:08

Disney pobił kolejny rekord finansowy. Ile firma zarobiła w 2019 roku?

Rok 2019 należy do Disneya. Firma wypuściła tak dużo kasowych przebojów kinowych, że udało się jej przebić kolejny rekord zarobkowy. O jakiej kwocie mowa?

Disney
foto: AP/Associated Press/East News

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Walt Disney Company mogła pochwalić się wieloma sukcesami. Wielokrotnie przedsiębiorstwo biło kolejne rekordy finansowe. Głównie swoje. Należy do nich największy zysk z biletów za 12 miesięcy ustanowiony w roku 2016. Tegoroczne blockbustery Disneya pozwoliły na podniesienie dotychczasowej poprzeczki.

Disney - ile zarobił w 2019 roku?

Jak podaje Variety, zyski ze sprzedaży biletów na produkcje Disneya wyniosły ponad 10 miliardów dolarów. Tym samym poprzedni wynik - 7,6 miliarda również ustanowiony przez firmę z uszami Myszki Miki należy do przeszłości. Mowa o produkcjach stworzonych wyłącznie przez korporację, bo po zsumowaniu z największymi tegorocznymi tytułami Foxa, który od marca 2019 należy do Disneya, kwota jest jeszcze wyższa - dokładnie 11,9 miliarda dolarów. To jednak nie koniec zysków, bo w tym roku w kinach zadebiutuje jeszcze jeden hit - "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie".

The Mandalorian, Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
The Mandalorian, Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi
Przeczytaj także Baby Yoda kontra Porgi. Który gatunek z "Gwiezdnych Wojen" jest słodszy? [SONDA]

Tak wysoki zarobek nie zaskakuje, jeśli przyjrzymy się statystykom za rok 2019. Sześć z dziesiątki najlepiej zarabiających filmów 2019 roku należy do Disneya - "Avengers: Endgame", nowe wersje "Króla Lwa" i "Aladyna", "Kapitan Marvel", "Toy Story 4" oraz "Kraina lodu 2". Nie należy zapominać o innych głośnych produkcjach ostatnich 12 miesięcy czyli "Dumbo" i "Czarownica 2".

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także "Avengers: Endgame" - ruszyła kampania oscarowa filmu Marvela. O jakie nominacje będzie walczył?

Chociaż mógłby się wydawać, że po takim sukcesie Disney doświadczy tendencji wzrostowej, w przyszłym roku rekord raczej nie zostanie przebity. Firma zarobi kilka miliardów dolarów z samych sprzedanych biletów, bo w ofercie zabraknie tak kasowych tytułów, jak czwarta część "Avengers" czy kontynuacja "Krainy Lodu". Nie oznacza to jednak, że miłośnicy Disneya nie będą mieli, co oglądać, bo w planach jest kilka dobrze znanych, jak i zupełnie nowych hitów.

Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Mulan"/ Disney
Foto: kadr ze zwiastuna filmu "Mulan"/ Disney
Przeczytaj także Mulan powraca w pełnym zwiastunie aktorskiej wersji popularnej bajki

Zobacz też: "Black Widow" - pierwszy zwiastun nowego filmu Marvela

Tagi: News Kraina lodu Król Lew Aladyn Captain Marvel Disney Gwiezdne wojny: Epizod IX Avengers 4 Toy Story