07.08.2019 11:02

Disney pobił wszystkie rekordy. Zarobił już ponad 8 miliardów dolarów w 2019 roku

Disney kolejny rok z rzędu rozbił bank. Nie tylko ich "Avengers: Endgame" stało się najlepiej zarabiającym filmem w historii, ale wielkie zyski przyniósł też "Król Lew" i "Aladyn".

Król Lew
foto: materiały prasowe/Disney

Stało się. Zaledwie kilka tygodni po tym, gdy Disney pobił swój własny rekord wynoszący 7,67 miliarda dolarów rocznego przychodu w box-offisie, studio przekroczyło kolejną barierę. Tym razem prezes firmy Bob Iger pochwalił się przychodami rzędu 8 miliardów dolarów. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy dopiero w sierpniu 2019 roku - przed nami wciąż jeszcze okres świąteczny, a Disney ma jeszcze w zanadrzu 3 kolejne blockbustery. 

Disney zarobił już ponad 8 miliardów dolarów w 2019 roku

Są nimi: "Czarownica 2" z Angeliną Jolie w roli głównej (pierwsza część przyniosła dochody rzędu 758 milionów dolarów), "Kraina lodu 2" (prawie 1,3 miliarda dolarów) oraz oczywiście "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" (film ma potencjał na zarobienie miliarda dolarów w samym 2019 roku; przypomnijmy, że premiera odbędzie się 20 grudnia). Oznacza to, że Disney może wyśrubować swój wynik jeszcze w wyżej i bezproblemowo przekroczyć barierę 10 miliardów dolarów przychodu z samej sprzedaży biletów. 

Foto: kadr z filmu "Chojrak - Tchórzliwy Pies"
Foto: kadr z filmu "Chojrak - Tchórzliwy Pies"
Przeczytaj także Top 6 teorii o bajkach, które zniszczą wasze dzieciństwo

Do tej pory 5 tegorocznych produkcji DIsneya znalazło się na liście 6 najlepiej zarabiających filmów 2019 roku - jedynym filmem poza Disneyem jest "Spider-Man: Far From Home", który swój sukces zawdzięcza jednak temu, że należy do Marvel Cinematic Universe i pojawiają się w nim bohaterowie z filmów Marvel Studios.

Oprócz nadchodzących premier kinowych Disney skupia się również na swojej platformie streamingowej Disney+. Ta ruszy już w listopadzie 2019 roku i zaoferuje widzom seriale osadzone w najpopularniejszych uniwersach należących do Imperium Myszki Miki, czyli w MCU i odległej galaktyce z "Gwiezdnych wojen". 

Tagi: News Disney