08.05.2019 10:50

Disney podał daty premier 3 nowych filmów z serii Gwiezdne wojny

Disney oficjalnie potwierdził wiele nowych produkcji i pokazał swoje plany wydawnicze na lata 2019-2027. Wśród nich pojawiły się m.in. daty premier 3 nowych filmów ze świata "Gwiezdnych wojen".

Disney podał daty premier 3 nowych filmów z serii Gwiezdne wojny
foto: kadr z wideo

Saga o Skywalkerach dobiegnie do końca wraz z premierą filmu "Star Wars: The Rise of Skywalker", ale nie oznacza to, że Disney zrezygnuje z tworzenia produkcji dotyczących tego, co działo się dawno, dawno temu w odległej galaktyce. I chociaż szykuje się spora przerwa, to wiemy, że już teraz trwają prace nad nowymi odsłonami. Poznaliśmy daty premiery tych filmów.

Poznaliśmy daty premier filmów z serii Gwiezdne wojny

Disney udostępnił bowiem 7 maja 2019 roku rozpiskę, w której znajdziemy plany wydawnicze na najbliższe 8 lat. W oficjalnym oświadczeniu czytamy, iż nowe odsłony "Gwiezdnych wojen" zadebiutują kolejno w 2022, 2024 i 2026 roku:

"

Nasz zaktualizowany kalendarz zawiera nowe daty premier wielkich franczyz, którymi są "Avatar" i "Gwiezdne wojny". Nadchodzący "The Rise of Skywalker" doprowadzi do końca sagę o Skywalkerach, ale już teraz możemy potwierdzić, że w nowe filmy z serii będą debiutowały w weekendy przed świętami Bożego Narodzenia począwszy od 2022 roku. Natomiast 4 nadchodzące filmy z serii "Avatar" zaczną rozszerzać nasze uniwersum od 2021 roku, wychodząc w tym samym okresie co dwa lata. "

"Gwiezdne wojny" na zmianę z "Avatarem"? Najbliższe kilka okresów świątecznych będzie zatem wypełnionych tymi dwiema produkcjami. A czym może być zapowiedziana trylogia "Gwiezdnych wojen"? Najprawdopodobniej będzie to seria przygotowana przez Riana Johnsona, reżysera "The Last Jedi", który otrzymał zielone światło na własną trylogię jeszcze przed premierą 8. epizodu "Gwiezdnych wojen". Przypomnijmy, że nad własnym projektem pracują również panowie D.B. Weiss i David Benioff, którzy niedawno dokończyli tworzenie finałowego sezonu "Gry o tron". 

Gwiezdne wojny: Powrót Jedi
Gwiezdne wojny: Powrót Jedi
Przeczytaj także Nowe informacje zdradzają, jaką rolę Imperator Palpatine odegra w "Gwiezdnych wojnach IX"

Gwiezdne wojny IX - kiedy premiera?

Zanim jednak doczekamy się premiery wyżej wymienionych filmów, do kin trafi wspomniany "Star Wars: The Rise of Skywalker". Zakończenie sagi o Skywalkerach ma zadebiutować w polskich kinach już 19 grudnia 2019 roku. 

Tagi: News Disney Star Wars