17.05.2017 15:43

Dlaczego Brad Pitt gra coraz rzadziej?

W 2016 roku aktora mogliśmy zobaczyć w zaledwie jednym filmie, w „Sprzymierzonych” z Marion Cotillard. 2017 również nie obfituje w wysyp ról Pitta. Z czego to wynika?

Dlaczego Brad Pitt gra coraz rzadziej?
foto: Chris Pizzello/Invision/AP/Fotolink/ East News

Najłatwiejsza odpowiedź to rozwód z Angeliną Jolie oraz wychodzenie na prostą po latach bycia uzależnionym od alkoholu i narkotyków. Powód jest jednak jeszcze jeden. Brad Pitt zaczął przekładać inne formy bycia zaangażowanym w film nad aktorstwo:

"

Im robię się starszy tym bardziej wchodzę w produkcję filmową niż bycie przed kamerą. Aktorstwo to duże poświęcenie, które odsuwa cię od rodziny. Po prostu muszę to zrównoważyć. Aktorstwo nie jest mniej ważne, ale nie jest tak ważne jak rodzina. "

To słowa aktora, który musi teraz przeżywać wewnętrzny koszmar, od kiedy stracił rodzinę i to ze swojej winy. Czy prędko wróci w pełni sił na ekrany? Na 2017 rok zapowiedziano, że pojawi się w satyrze Netfliksa, „Machinie wojennej”. W planach jest też „World War Z 2”, ale projekt już od dawna przeżywa problemy, choć według ostatnich doniesień plan zdjęciowy ma ruszyć w 2018 roku i to z Davidem Fincherem za kamerą.

Pitt opowiedział o „Machinie wojennej”, w której mamy go zobaczyć już 26 maja 2017 roku:

"

Stopień trudności przy tym projekcie był wysoki, co sprawia, że warto było stanąć przed kamerą. "

Reżyserem i scenarzystą filmu jest David Michod. Na ekranie ujrzymy historię wzlotu i upadku amerykańskiego generała. Całość będzie przedstawiona zarówno w formie prawdziwego dokumentu, jak i bezlitosnej parodii. Brad Pitt jako charyzmatyczny, czterogwiazdkowy generał z przytupem wkracza na międzynarodową arenę, aby dowodzić siłami NATO w Afganistanie. Jednak dość szybko traci swoją pozycję z powodu przesadnej pewności siebie.

Brad Pitt nigdy nie był aktorem, który występowałby w nadmiernej liczbie produkcji rocznie, jednak w ostatnich latach zauważalny jest spadek projektów z jego rolami. Inaczej sprawa ma się z byciem producentem. W tym przypadku lista tytułów jest znacznie dłuższa.

Brakuje Ci Brada Pitta na ekranie?

Robert Skowronski
Tagi: News Brad Pitt