16.03.2017 12:12

Dlaczego Chris Hemsworth myślał, że stracił rolę Thora?

Kiedy przeglądamy obsadę „Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów” rzuca nam się w oczy brak postaci Thora. Swego czasu zaniepokoiło to nawet samego Chrisa Hemswortha.

Dlaczego Chris Hemsworth myślał, że stracił rolę Thora?
foto: kadr z filmu

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” to nic innego jak „Avengers 2,5”, gdzie spotkała się słynna grupa superbohaterów. Zabrakło jednak dwóch kluczowych aktorów - Marka Ruffalo i Hemswortha, który zaczął zresztą podejrzewać, że Marvel pozbył się go bez wcześniejszego porozumienia:

"

Myślałem, że mnie zwolnili. Marvel jednak pospieszył z uspokojeniem, że Thor i Hulk mają osobny wątek i dla dobra serii nie mogą być częścią „Wojny bohaterów”. Wszystko wyszło świetnie, bo bohaterowie musieli zrobić całą masą innych rzeczy, których nie byliby w stanie wykonać w innym przypadku. "

Niedługo Hemsworth powróci jako nordycki bóg w trzecim solowym filmie poświęconym jego postaci, w „Thor: Ragnarok”. Obraz wkroczy na polskie ekrany 25 października 2017 roku, a jego reżyserem jest Taika Waititi. Scenariusz przygotowali Craig Kyle, Christopher Yost, Stephany Folsom oraz Eric Pearson.

Thor powraca, zobaczymy go także w „Avengers: Infinity War”, ale w kolejnym filmie o bogu piorunów zabraknie jego ukochanej, Jane Foster granej przez Natalie Portman. Kevin Feige z Marvela wytłumaczył tę sytuację:

"

Chcieliśmy, żeby Thor poznał kogoś, kto w pewnym sensie byłby mu równy. Jego związek z Jane potoczył się w nieoczekiwanym kierunku, gdzieś pomiędzy „Thor: Mroczny Świat” a „Thor: Ragnarok”. Chcieliśmy zestawić go z bohaterką, która byłaby znacznie mu bliższa, silna i w wielu aspektach go przewyższająca. "

Feige opowiedział również o nowej kobiecej postaci, Walkirii:

"

Walkiria nie jest przywiązana do dziedzictwa Asgardian, choć stąd się właśnie wywodzi. Thor za to myśli, że może ta przeszłość stworzy między nimi więź, ale ona, przeciwnie, chce zupełnie o tym wszystkim zapomnieć. "

W obsadzie  „Thor: Ragnarok” znaleźli się również Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Tessa Thompson, Anthony Hopkins, Benedict Cumberbatch i Idris Elba. Ujawniono o czym opowie fabuła:

Thor, pozbawiony swojego młota Mjölnira, jest więźniem w dalekim zakątku wszechświata. Wkrótce ma nastąpił Ragnarok - nordycki koniec świata. Bohater musi się szybko uwolnić i wrócić do domu, by ocalić Asgard przez zagładą. Zagrożenie sprowadziła bezwzględna Hela. Zanim jednak Thor będzie mógł uratować swój świat, stanie do walki w zawodach gladiatorów. Nie będzie to łatwe, ponieważ jego przeciwnikiem zostanie Hulk.

Twój ulubiony film z Thorem to...

Robert Skowronski
Tagi: #News #Thor