20.03.2017 13:54

Eddie Murphy ponownie jako „Książę w Nowym Jorku”?

Obraz z 1988 roku o afrykańskim księciu wyruszającym do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu miłości doczeka się kontynuacji? Tak zasugerował sam Eddie Murphy.

Eddie Murphy ponownie jako „Książę w Nowym Jorku”?
foto: kadr z filmu

Aktor nie może się pochwalić zbyt wieloma sukcesami w kinie na przestrzeni kilku ostatnich lat. Między 2012 a 2016 rokiem odnotował nawet zastój w prezentowaniu się na ekranie. Wielkim comebackiem mógłby się okazać „Książę w Nowym Jorku 2”.

Wiadomością o realizacji tego filmu Eddie Muprhy pochwalił się przypadkowo na Twitterze, nie będąc nawet świadomym posiadania tam konta. Całość uwieczniła jednak jego... córka Bria:

Tweet został usunięty, podobnie jak samo konto Eddiego Murphe'ego. Istnieją spekulacje, że zostało ono zhackowane, jednak post córki aktora raczej wyklucza taką możliwość. Zresztą najnowsze doniesienia mówią o tym, że Murphy faktycznie pracuje nad „Księciem w Nowym Jorku 2”, którego ma być scenarzystą.

Na opublikowanym zdjęciu widać Vanessę Bell Calloway, która w oryginale wcieliła się w księżniczkę Imani Izzi. Aktorka wyznała, że z chęcią wzięłaby udział przy powstawaniu sequelu:

"

Zastanawiam się czy Eddiego zhackowano. Jest on osobą strzegącą swojej prywatności, więc możliwe, że ta wiadomość nie wyszła od niego i dlatego została usunięta, bo jest po prostu nieprawdziwa. To tylko takie moje gdybanie. Nie jestem pewna czy tak było. Nie rozmawiałam z Eddiem od lat, ale mam nadzieję, że okaże się to jednak prawdą. To byłaby świetna kontynuacja. "

Eddie Murphy jest przede wszystkim znany jako aktor, ale ma też na koncie kilka scenariuszy swojego autorstwa. Napisał teksty „Gliniarza z Beverly Hills II”, „Nocy Harlemu” czy właśnie „Księcia w Nowym Jorku”.

Pierwsza część filmu z 1988 opowiada o afrykańskim księciu Akeemie mającym się ożenić. Rodzice znaleźli mu godną partnerkę, która jest w stanie wykonać każde jego polecenie. Bohater chce jednak sam zadecydować o wyborze partnerki. Wraz ze swym przyjacielem wyruszają do Nowego Jorku, w poszukiwaniu odpowiedniej kobiety.

Powinien powstać „Książę w Nowym Jorku 2”?

Robert Skowronski
Tagi: News