12.02.2018 14:46

Elton John potwierdził, że napisze muzykę do nowej wersji „Króla Lwa”

Brytyjski wokalista skomponuje utwór finałowy filmu, który zabrzmi na napisach końcowych. Usłyszymy też kilka dobrze znanych już utworów z wersji oryginalnej.

Elton John potwierdził, że napisze muzykę do nowej wersji „Króla Lwa”
foto: Romana Makówka

„Król Lew” z 1994 roku w reżyserii Rogera Allersa i Roba Minkoffa to jeden z największych filmowych przebojów Disneya. Miliony młodych widzów na całym świecie pokochało nie tylko emocjonujące przygody dzielnego Simby i jego przyjaciół, ale także towarzyszącą im muzykę. Ścieżkę dźwiękową tamtego filmu przygotowali Hans Zimmer oraz duet kompozytorski Elton John-Tim Rice.

Elton (kompozytor) i Tim (autor tekstów) napisali najbardziej pamiętne filmowe utwory – „Circle Of Life”, „I Just Can't Wait to Be King”, „Hakuna Matata” i najsłynniejszy, „Can You Feel The Love Tonight?”, który twórcom przyniósł w 1995 roku Oscara.

W 2016 roku ogłoszono, że hit sprzed ponad 20 lat doczeka się remake’u, którego reżyserem będzie Jon Favreau. W sierpniu 2017 ujawniono, że nad ścieżką dźwiękową pracować będzie gwiazda pop, Beyoncé. Fani zastanawiali się jednak, czy w nowej wersji filmu usłyszymy ponownie muzykę Eltona Johna. Mogą odetchnąć z ulgą - artysta w rozmowie z „The Sun” potwierdził, że jest zaangażowany w produkcję filmu, którego premiera planowana jest na 2019.

Elton napisze na jej potrzeby zupełnie nowy utwór, prawdopodobnie we współpracy z Beyoncé. Angielskiej gazecie powiedział:

"

Potrzebują nowej piosenki na napisy końcowe. W filmie znajdą się cztery z naszych piosenek z oryginalnego filmu - „Can You Feel The Love Tonight?”, „Hakuna Matata”, „I Just Can't Wait to Be King” i „Circle Of Life”. Ale będzie jeszcze końcowa, finałowa piosenka. Rozmawiamy z ludźmi Beyoncé. Mam nadzieję, że Tim, ja i ona zdołamy coś razem upichcić.

[Film] wyjdzie w 2019 roku. Będzie super pracować z Beyoncé. Zobaczymy. "

Producenci filmu wcześniej ujawnili obsadę głosową filmu. Beyoncé ma użyczyć głosu Nali, Donald Glover Simbie, James Earl Jones Mufasie, a Chiwetel Ejiofor Skazie.

Elton John w ramach pożegnalnej trasy koncertowej wystąpi 4 maja 2018 w TAURON Arenie Kraków.

Maciej Koprowicz
Tagi: Elton John Król Lew Film Rock News