07.06.2016 10:09

Ewan McGregor na planie „Trainspotting 2”

Na planie filmu „Trainspotting 2” uchwycono kolejne gwiazdy. Tym razem realizowano sceny z udziałem Ewana McGregora oraz Jonny'ego Lee Millera.

Ewan McGregor na planie „Trainspotting 2”
foto: DMC / Splash News / East News

Wcześniej w sieci ukazały się zdjęcia przedstawiające Ewena Bremnera na ulicach Edynburga, choć i tam załapał się Jonny Lee Miller. Kolejni aktorzy spotkali się po 20 latach, by stanąć przed kamerą Danny'ego Boyle'a. Trzeba wiedzieć, że reżyser z McGregorem nie miał swego czasu zbyt dobrych relacji. Twórca obiecał aktorowi angaż w „Niebiańskiej plaży” z 2000 roku, jednak ostatecznie postawił na Leonardo DiCaprio.

To zaogniło sprawy między artystami. Jednak jak widać czas goi rany i Boyle oraz McGregor stoją obok siebie nie czując już urazy. Na nowych fotografiach z planu bohaterowie przed laty uzależnieni od twardych narkotyków wyglądają, jak na swoje upodobania, nad wyraz elegancko. Zarówno postaci Rentona, jak i Sick Boya mają na sobie schludny garnitur oraz krawat pod szyją:

Obsadę przyłapano przed budynkiem Parlamentu Szkocji w Edynburgu:

Wcześniej Ewan McGregor twierdził, że nie wystąpi w „Trainspotting 2”, jeżeli scenariusz nie będzie spełniał jego oczekiwań. Zważywszy na powyższe zdjęcia i nie tylko, musiał go jednak oczarować:

"

Niebezpieczeństwo tworzenia kontynuacji kochanych przez widzów filmów polega na tym, że sequel może zniszczyć reputację oryginału. Nie mógłbym na to pozwolić. Jednak w tym przypadku nie mamy do czynienia z takim przykładem. Scenariusz jest naprawdę dobry - to jeden z powodów dlaczego cała obsada zgodziła się na wystąpienie w tym projekcie. "

Pełnej wypowiedzi aktora możecie posłuchać poniżej:

Scenariusz został napisany przez Johna Hodge'a, który stworzył też tekst pierwszej części. Zachwyca się nim nie tylko McGregor, ale też Danny Boyle, który również dostrzega ryzyko realizacji sequela kultowego filmu:

"

Scenariusz Johna odkrywa przed nami co przydarzyło się bohaterom w ciągu tych wszystkich lat. Niepokojące jest to, że ludzie nas zabiją, jeżeli spaprzemy swoją robotę. Zostanę wtedy dosłownie ukrzyżowany. Trzeba jednak pielęgnować w sobie to potencjalne zagrożenie, bo może dzięki temu uda się zrobić przyzwoity film. "

„Trainspotting 2” będzie oparty na książce „Porno” autorstwa Irvine'a Welsha. Obraz przedstawi kontynuację perypetii Rentona, Sick Boya, Spuda i Begbiego. Panowie tym razem zagłębiają się w przemysł filmów dla dorosłych. Renton będzie właścicielem klubu nocnego w Amsterdamie, Begbie dopiero co wyszedł z więzienia, zaś Spud stara się zerwać z narkotykowym nałogiem. Tytuł ma trafić do kin w 2017 roku.

Jak Wam się podobają nowe zdjęcia z planu „Trainspotting 2”?

Robert Skowronski
Tagi: News Trainspotting 2 Ewan McGregor