27.07.2019 09:51

Fani chcą równego traktowania Natalie Portman jako Thora. Oczekują sceny topless

Chris Hemsworth, Thor w filmach MCU, w niemal każdym filmie pokazywał się półnago, prężąc muskuły i czarując umięśnioną klatą. Fani chcą, żeby w ramach równego traktowania Potężna Thor grana przez Natalie Portman dostała takie same sceny.

Natalie Portman
foto: materiały prasowe Marvel

Taiko Waititi sprawił, że Thor stał się jedną z najciekawszych postaci w MCU. Bóg piorunów przeszedł w „Thor: Ragnarok” ogromną przemianę, która dodała bohaterowie głębi.

Wcześniejsze filmy, pokazujące Thora przede wszystkim jako potężną i dysponującą bosko wyrzeźbionym ciałem postać, nie cieszyły się szczególnie dobrymi opiniami krytyków i widzów. Fankom Chrisa Hemswortha nie przeszkadzało to napawać się takimi widokami.

Fani chcą, żeby „żeńska wersja Thora” była traktowana przez scenarzystów i reżysera tak samo, jak oryginalny bóg piorunów. W internecie pojawiły się głosy, że w ramach fair play Jane Foster w „Thor: Love and Thunder” powinna otrzymać analogiczne sceny.

Foto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News
Foto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News
Przeczytaj także Taika Waititi podkreślił, że Jane Foster będzie "Potężną Thor", nie "Kobiecym Thorem"

Zwolennicy tej tezy wskazują, że inne traktowanie Potężnej Thor byłoby dyskryminacją.

Natalie Portman topless jako Thor? Internauci domagają się równego traktowania postaci

Półnagi Chris Hemsworth pojawił się w reżyserowanym przez Taikę Waititi „Thorze: Ragnarok”. Wątek boga piorunów pokazywanego bez koszuli stał się motywem występującym we wszystkich obrazach z Thorem. Czy w „Thor: Love and Thunder” tradycja zostanie zachowana?

Żądania fanów są dla wielu z nich czystym żartem, mającym postawić twórców w trudnej sytuacji. Z jednej bowiem strony faza 4 MCU stawia w dużej mierze na pokazywanie bohaterek, a nie bohaterów, tłumacząc to potrzebą wprowadzenia równego traktowania obu płci, z drugiej zaś zapewne nie zamierzają traktować postaci kobiecych i męskich, pokazując je na odmienne sposoby ze względu na inne postrzeganie kobiecego ciała.

Znając komediowe zacięcie reżysera, być może Natalie Portman pojawi się w „Thor: Love and Thunder” bez koszuli, scena będzie jednak skonstruowana jak fragment z „Austina Powersa”.

Zobacz także: Jak Natalie Portman będzie wyglądała jako Thor? 

Czy Natalie Portman powinna mieć scenę topless jako Thor?

Tagi: News Thor Natalie Portman Chris Hemsworth