14.12.2017 13:18

Fani stworzyli petycję, w której proszą by reżyserka „Wonder Woman” dostała nominację do Złotego Globu

Fani Patty Jenkins nie są zadowoleni z tego, jak reżyserska została potraktowana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej i w związku z tym postanowili stworzyć petycje, w której wyrażają głośno swoją opinię.

Fani stworzyli petycję, w której proszą by reżyserka „Wonder Woman” dostała nominację do Złotego Globu
foto: materiały prasowe

Fani DC i petycje to coś, co idzie ze sobą w parze jak chleb i masło. Od premiery „Ligi Sprawiedliwości” bardziej zaangażowani widzowie proszą Warner Bros. o wydanie filmu na DVD w wersji reżyserskiej Zacka Snydera. Teraz postanowili walczyć o sprawiedliwość dla reżyserki „Wonder Woman”, czyli Patty Jenkins, która według twórców petycji zasłużyła na nominację do Złotego Globu.
Powód? Jenkins pokazała, że kobiety mogą odnieść sukces w Hollywood i przez to powinna zostać chociaż nominowana do nagrody:

"

W branży, w której są widoczne tak ogromne dysproporcje, Złote Globy powinny honorować kobiety, które są definicją odnoszenia sukcesu. Przeszkody, które kobiety muszą pokonać w środowisku tak zdominowanym przez mężczyzn, nie mogą być ignorowane, a sukces tego filmu pokazuje, że Jenkins jest artystką, która potrafi wywołać w widzach zachwyt, łzy i inspiracje. "

Reżyserka jednak nie ma raczej powodów do smutku z powodu braku nominacji do Złotych Globów - jej film jest obecnie najlepiej zarabiającym filmem origin story w historii, a także ma realne szanse na otrzymanie nominacji do tegorocznych Oscarów. Do tego Jenkins wkrótce stanie się najlepiej zarabiającą kobietą w Hollywood, a film „Wonder Woman” był najczęściej wyszukiwaną produkcją superbohaterską w 2017 roku.

Czy petycja dojdzie do skutku? Jest to raczej wątpliwe, a nawet jeśli by się udało, to Jenkins rywalizowała by z Guillerme del Toro, Ridleyem Scottem, Christopherem Nolanem, Stevenem Spielbergiem i Martinem McDonaghem. Patrząc na nazwiska konkurentów, szanse Patty byłyby raczej nikłe.

Sama petycja uzbierała już ponad 7 tysięcy podpisów (stan na 14 grudnia 2017 roku), a jeżeli i wy macie ochotę ją podpisać, to link do niej znajdziecie tutaj.

Kamil Kacperski
Tagi: News Wonder Woman