16.08.2018 18:19

Film o Wilkołaku z Wisconsin. Zobaczcie zwiastun „The Bray Road Beast”

Już jesienią ukaże się film dokumentalny opowiadający historię sławnego Wilkołaka z Wisconsin. Produkcja w reżyserii Setha Breedlove'a pokaże rozmowy ze świadkami, którzy podobno widzieli potwora. Zobaczcie trailer „The Bray Road Beast”.

Wilkołak
foto: kadr ze zwiastuna filmu "The Bray Road Beast"/ Small Town Monsters

Twórcy filmów bardzo chętnie podejmują się przeniesienia znanych miejskich legend na duży ekran. Już niedługo do kin trafi pełnometrażowa adaptacja opowieści o Slender Manie - przerażającym potworze porywającym dzieci. Najczęściej tego typu historie realizowane są w postaci pełnych jump scare'ów horrorów. Dużo ciekawiej robi się jednak, gdy za pomocą filmu możemy nieco bardziej zagłębić się w historię strasznych opowieści. Na taki właśnie pomysł wpadli twórcy filmu „The Bray Road Beast”.

Film o Wilkołaku z Wisconsin

„The Bray Road Beast” to film dokumentalny, który opowie o jednej z najsłynniejszych kryptyd w USA - Wilkołaku z Wisconsin. Pod koniec lat 80. ubiegłego wieku wśród wielu mieszkańców miasteczka Elkhorn pojawiły się doniesienia o przerażającej bestii grasującej na terenie jednej z okolicznych dróg. Wówczas tego typu rewelacje były raczej traktowane z przymrużeniem oka. Jednak sprawie postanowili dużo dokładniej przyjrzeć się współcześni twórcy. W filmie oprócz informacji na temat potwora z Wisconsin, znajdzie się również wiele opowieści, legend i mitów dotyczących obecności wilkołaków na całym świecie. 

Ponadto, w produkcji będzie można zobaczyć wypowiedzi świadków istnienia wilkołaków oraz historyków, którzy podzielą się z rozmaitymi opowieściami i faktami. 15 sierpnia 2018 roku w kinie zadebiutował drugi trailer „The Bray Road Beast. Zobaczcie wideo.

Okazuje się, że na ekranie ujrzymy również bestię we własnej osobie. Wilkołak pojawi się bowiem w kilku animowanych sekwencjach, jak również w fabularnych scenach live-action. 

„The Bray Road Beast” - kiedy premiera?

Film wyreżyserował Seth Breedlove, a autorem zdjęć jest Zac Palmisano. W produkcję zaangażowani byli również inżynier dźwięku Jason Utes, kompozytorzy Brandon Dalo i Chris Dudley oraz Mark Matzke i Adrienne Breedlove. Funkcję narratora będzie pełnił Lyle Blackburn, który pracował już przy filmie „The Mothman of Point Pleasant” - opowiadającym o innej znanej kryptydzie.  Większość osób biorących udział w projekcie Breedlove'a wcześniej współtworzyło kanał na Youtube zajmujący się tematyką paranormalną - Small Town Monsters.

Dokument potrwa w sumie 66 minut. Duża część ujęć zostanie zarejestrowana w okolicach Wisconsin. „The Bray Road Beast” będzie dostępny na platformach streamingowych oraz płytach DVD. Film zadebiutuje 5 października 2018 roku. 

Interesują was filmy o takiej tematyce?

Olga Konarzycka
Tagi: Film