18.10.2019 13:25

Filmy Studia Ghibli pierwszy raz trafią na platformę streamingową

Słynne filmy anime trafią na platformę streamingową, dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć legalnie produkcje Studia Ghibli.

Mój sąsiad Totoro
foto: kadr z wideo

Jeżeli ktoś nie zna się na anime, to najlepiej pokazać takiej osobie słynne filmy ze Studia Ghibli. Japońskie studio animacji ma na swoim koncie takie legendarne już tytuły jak "Mój sąsiad Totoro", "Księżniczka Mononoke", "Laputa – podniebny zamek", "Podniebna poczta Kiki", "Ruchomy Zamek Hauru", czy "Spirited Away", który przez wiele lat zajmował 1. pozycję w zestawieniu najlepiej zarabiających filmów. Produkcje mistrza Hayao Miyazakiego są przepięknymi animacjami, które chwytają za serce każdego widza, bez względu na wiek.

Filmy Studia Ghibli pierwszy raz trafią na platformę streamingową

Chociaż niektórzy fani anime oglądali klasyki Ghibli już wielokrotnie, to wiadomość o tym, że filmy te trafią na platformę streamingową ucieszy niejedną osobę. Anime od Ghibli pojawi się na HBO Max, który ogłosił, że nabył prawa do wszystkich produkcji japońskiego studia.

Twórca najlepiej zarabiającego anime w historii pokazał zwiastun nowego filmu. Czy to będzie kolejny hit?
Twórca najlepiej zarabiającego anime w historii pokazał zwiastun nowego filmu. Czy to będzie kolejny hit?
Przeczytaj także Twórca najlepiej zarabiającego anime w historii pokazał zwiastun nowego filmu. Czy to będzie kolejny hit?

Nowy serwis ma ruszyć wiosną 2020 roku i oferować 10 000 godzin materiałów wideo. Na platformie znajdziemy produkcje oryginalne z sieci telewizyjnych należących do WarnerMedia, m.in. seriale "Batwoman", spinoff "Riverdale", jak również inne popularne pozycje, np. "Przyjaciele", "Doktor Who" i "Teoria Wielkiego Podrywu". Na razie nie wiadomo, czy HBO Max ma być uzupełnieniem oferty, czy też zastąpi HBO NOW oraz HBO GO.

Zobacz także: 10 czołówek z seriali anime, którymi nie pogardzi fan metalu i rocka

Tagi: News Anime