22.11.2019 08:50

Freddy Krueger powróci w nowym "Koszmarze z ulicy Wiązów". Za horror odpowiedzą spadkobiercy Wesa Cravena

Według najnowszych informacji prawa do serii "Koszmar z ulicy Wiązów" powróciły do prawowitych spadkobierców Wesa Cravena. Oznacza to, że niebawem powstanie kolejna część makabrycznych przygód Freddy'ego Kruegera.

Koszmar z ulicy Wiązów
foto: byline/East News

W ciągu ostatnich minionych lat horror znowu wrócił do łask. Następstwem tego trendu jest powoływanie kolejnych część kultowych serii grozy. Dołączył do nich jeden z najbardziej znanych tytułów - "Koszmar z ulicy Wiązów". Wszystko wskazuje na to, że niebawem zobaczymy nowy film z Freddym Kruegerem w roli głównej.

"Koszmar z ulicy Wiązów" - powstanie nowa część horroru

Jak podaje serwis Bloody Disgusting, prawa autorskie do "Koszmaru z ulicy Wiązów" po latach wróciły w końcu do prawowitych właścicieli - spadkobierców Wesa Cravena, twórcy przerażających przygód Freddy'ego Kruegera. To samo źródło donosi, że spadkobiercy mają w planach reaktywowanie serii grozy. Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących nadchodzącej produkcji, trudno się więc domyślić, czy film będzie kontynuacją, rebootem czy remakiem.

Freddy Krueger
Freddy Krueger
Przeczytaj także Fundacja charytatywna pomogła choremu chłopakowi spotkać się z Freddym Kruegerem

Prawdopodobnie nowy "Koszmar z ulicy Wiązów" szuka obecnie dystrybutorów i producentów zainteresowanych filmem. Niewykluczone, że zamiast kinowej produkcji, zobaczymy serial stworzony przez platformę HBO Max. Istnieje szansa, że spadkobiercy Cravena sami jeszcze niezdecydowani, w którym kierunku popchnąć kontynuację "Koszmaru z ulicy Wiązów". Sprawa jest bowiem skompilowana. Prawa, które trafiły do dziedziców Cravena, dotyczą tylko rynku amerykańskiego. Tymczasem międzynarodowe prawa nadal należą do New Line Cinema. Prawdopodobnie kolejna produkcja będzie nadal wydawana pod auspicjami Warner Bros./New Line Cinema.

Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Przeczytaj także Top25: Kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

"Koszmar z ulicy Wiązów" - kiedy premiera nowej częąci?

Na razie trudno powiedzieć, kiedy zobaczymy ponownie Freddy'ego Kruegera. Na film bądź serial będziemy więc musieli jeszcze trochę poczekać, bo produkcja nie dostała jeszcze zielonego światła od żadnej wytwórni. Jednak biorąc pod uwagę światowy trend, to tylko kwestia czasu. Wystarczy wspomnieć o kontynuacjach "Halloween", "Krzyku", "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", czy "Martwego zła", które obecnie są w produkcji.

Krzyk
Krzyk
Przeczytaj także Powstanie kolejna część filmu z serii "Krzyk". Kiedy premiera?

Zobacz też: Michael Myers powróci w 2. części nowego "Halloween". Wybrano scenarzystę kontynuacji

Tagi: News Koszmar z ulicy Wiązów Horror Freddy Krueger