09.06.2016 11:06

„Ghost in the Shell” na pierwszych zdjęciach z planu

Ruszyły już prace nad aktorską wersją anime „Ghost in the Shell”. W sieci pojawiły się fotografie z realizacji dzieła, które reżyseruje Rupert Sanders.

„Ghost in the Shell” na pierwszych zdjęciach z planu
foto: kadr z wideo

Już pierwsze zdjęcie Scarlett Johansson wcielającej się w filmie w Motoko Kusanagi wywołały oburzenie. Pojawiły się oskarżenia o rasizm i wybielanie (ang. whitewashing) postaci. A to przez to, że amerykańska aktorka zagra bohaterkę, która oryginalnie była pochodzenia azjatyckiego. W przypadku fotografii z planu nie powinno być już takich reakcji, gdyż zwiastują one widowisko, którego prawdopodobnie życzyliby sobie fani serii.

Zobaczyć możemy nie tylko Scarlett Johansson jako major, ale też Pilou Asbæka w roli Batou, jej podkomendnego z Sekcji 9. Zdjęcia zostały wykonane w Nowej Zelandii, jednak plan przenosi się już do Hong Kongu, aby nakręcić na potrzeby filmu wymagane lokalizacje. Kamery Sandersa pojawią się także w Makau i Szanghaju. Zobaczcie jak powstaje aktorski „Ghost in the Shell”:

W sieci znalazły się też pierwsze materiały wideo z planu:

Pozostaje nam czekać na więcej. A przed premierą, która została zaplanowana na 31 marca 2017 roku z pewnością otrzymamy kolejne materiały.

W filmie oprócz wymienionych aktorów pojawią się też Takeshi Kitano jako Daisuke Aramaki, Juliette Binoche jako Dr. Ouelet, Michael Pitt w roli Kuze oraz Kaori Momoi. W członków Sekcji 9 wcielą się Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara i Tuwanda Manyimo. Najnowszym obsadowym narybkiem jest Rila Fukushima („Wolverine”). Ostatnią wersję scenariusza dostarczył Jonathan Herman mający na koncie tekst „Straight Outta Compton”.

Manga „Ghost in the Shell” została wydana w 1989 roku przez Kodansha, czyli jedno z największych japońskich wydawnictw. Publikacja zdobyła ogromną popularność, by doczekać się też trzech filmów anime, seriali anime, a także gier wideo. Jest to historia członka wywiadu japońskiej Państwowej Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, która specjalizuje się w zwalczaniu przestępczości – a najgorszą zbrodnią jest włamywanie się do sieci.

Inna nowiną związaną ze Scarlett Johansson jest to, że jej bohaterka Czarna Wdowa może otrzymać solowy film. Nie ma jednak jeszcze dokładnych informacji w tej kwestii.

Jak Wam się podobają 1. zdjęcia z planu „Ghost in the Shell”?

Robert Skowronski
Tagi: Ghost in the Shell News