08.05.2018 11:40

Góra z „Gry o tron” jak Mariusz Pudzianowski. Hafþór Júlíus Björnsson został najsilniejszym człowiekiem na świecie

Aktor wcielający się w Gregora Clegane'a z „Gry o tron” dołączył do grona, w którym znajduje się między innymi Mariusz „Pudzian” Pudzianowski.Drugie miejsce zajął polski zawodnik - Mateusz Kieliszkowski. 

Hafþor Julius Bjornsson, Mariusz Pudzianowski
foto: kadr z serialu Gra o tron, Krzysztofski/REPORTER/East News

Mariusz Pudzianowski, zanim został zawodnikiem MMA, zasłynął jako strongman. Na początku nowego millenium zdobywał sukcesy w tym sporcie. „Pudzian” może się pochwalić 5-krotnym zdobyciem tytułu Najsilniejszego Człowieka Świata. Udało mu się to jako jedynemu Polakowi w historii tego sportu. Ze względu na wiek odpuścił zawody siłowe i przerzucił się na sztuki walki. Nowym Najsilniejszym Człowiekiem Świata został niedawno aktor, którego na pewno dobrze kojarzą wszyscy fani serialu „Gra o tron”. Mowa oczywiście o Hafþórze Júlíusie Björnssonie, który gra Gregora Clegane'a. 

Góra z „Gry o tron” Najsilniejszym Człowiekiem Świata

Wielu osobom nazwisko Hafþór Júlíus Björnsson nie mówi nic. Jednak ci, którzy oglądali „Grę o tron”, na pewno kojarzą Gregora Clegane'a, czyli Górę. Postać nie bez powodu ma taki pseudonim. Clegane jest potężnym mężczyzną o ogromnej sile, która wykorzystuje w walce. Jako wojownik odznacza się niezwykłą brutalnością, co na swojej skórze poczuł książę Oberyn Martell. 

Nie zdziwilibyśmy się, gdyby Björnsson rzeczywiście mógł z taką łatwością rozgniatać czaszki. Kulturysta został wybrany do roli Góry ze względu na swoją aparycję. Jak widać, lata ćwiczeń przydały się nie tylko w branży telewizyjnej. W pierwszy weekend maja 2018 roku odbyły się zawody o tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata. Björnsson ma na swoim koncie 4 nagrody Najsilniejszego Człowieka Europy, więc od dawna przygotowywał się, by dołączyć do grona, w którym znajduje się „Pudzian”. Dzięki dźwiganiu lodówek, podnoszeniu ogromnych kłód drewna i ciągnięciu ciężarówek, zdobył w końcu upragniony tytuł. Björnsson pochwalił się swoim osiągnięciem w mediach społecznościowych. 

Na fotkach widzimy między innymi jedną z konkurencji, polegająca na biegu ze 150-kilogramowym workiem piasku. Na kolejnej fotografii możemy zobaczyć strongmana w pozie zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Mateusz Kieliszkowski - polski strongman 

Góra powróci w finale „Gry o tron”. W ostatnich sezonach Góra stał się ochroniarzem Cersei, która eksperymentowała na wojowniku, robiąc z niego posłuszną, nieumarłą bestię. Jak przysłuży się w ostatecznym pojedynku o tron Westeros? Dowiemy się dopiero w roku 2019, kiedy ostatni sezon serialu pojawi się na antenie HBO. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Gra o tron sport HBO