24.02.2016 10:15

Guillermo Del Toro nie będzie reżyserem „Pacific Rim 2”

Reżyser odpowiedzialny za pierwszą część filmu o starciu robotów z gigantycznych rozmiarów monstrami nie będzie kręcił kontynuacji. Kto zajął miejsce Guillermo Del Toro?

Guillermo Del Toro nie będzie reżyserem „Pacific Rim 2”
foto: materiały prasowe

Twórca pozostanie zaangażowany w projekt jako producent. Na stołku reżysera zasiądzie zaś Steven S DeKnight, scenarzysty takich seriali, jak „Anioł ciemności”, „Tajemnice Smallville”, „Spartakus”, a ostatnio „Daredevil”. Będzie to jego debiut, jeżeli chodzi o film kinowy.

Rewelacji dotyczących zrealizowania „Pacific Rim 2” na przestrzeni lat nie brakowało. Początkowo premiera obrazu była zaplanowana na 7 kwietnia 2017 roku. Później zdecydowano o odsunięciu tego w czasie o cztery miesiące, by ostatecznie dzieło wypadło z planów wydawniczych Universalu. Wydano wówczas oświadczenie w tej sprawie:

"

Sequel „Pacific Rim”, który zarobił w światowym box office 411 milionów dolarów, powinien być awangardowym, wciągającym doświadczeniem. Seria na to zasługuje. Postanowiliśmy o usunięciu produkcji i planów wydania filmu z naszego kalendarza, aby twórcy mogli wykreować wyjątkowe widowisko, które będzie w stanie oszołomić i zachwycić widzów tak, jak to było z pierwszą częścią. "

W miejsce „Pacific Rim 2” wskoczyła trzecia część musicalowego „Pitch Perfect”. Jednak wraz z ogłoszeniem Stevena S DeKnighta jako reżysera produkcja dzieła powinna ruszyć do przodu. Scenariusz filmu został przygotowany przez Jona Spaihtsa. To widowisko w technologii 3D doczeka się producentów w osobach Thomasa Tulla, Jona Jashnia, Mary Parent i Jillian Share, która będzie producentem wykonawczym.

Informacje dotyczące fabuły są szczątkowe. Wiemy, że twórcy chcą przedstawić świat bez potworów Kaiju. Mamy się dowiedzieć o tym jak roboty do ich zwalczania, Jaegery, mogą być wykorzystane kiedy mieszkańcom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Całość miałaby się rozgrywać kilka lat po wydarzeniach z jedynki. Guillermo Del Toro zdradził kogo moglibyśmy się spodziewać w obsadzie:

"

Charlie Day, podobnie jak Charlie Hunnam, odegrają duże role. Powrócą wszyscy, a przynajmniej większość aktorów, których bohaterowie przeżyli w poprzedniej odsłonie. Resztę uśmierciliśmy. Zabiliśmy jakąś połowę obsady. "

Być może na ekranie pojawi się także znana z „Gry o tron” Maisie Williams. Sugerował to kilka miesięcy temu del Toro będąc pod wrażeniem umiejętności aktorki:

"

Jadłem wczoraj lunch z Maisie Williams. Było znakomicie. Cholera, jeżeli „Pacific Rim 2” powstanie, to ta dziewczyna dostanie swojego Jaegera. "

1

Cieszycie się, że „Pacific Rim 2” (prawdopodobnie) ujrzy jednak światło dzienne?

Robert Skowronski
Tagi: #News #Pacific Rim