14.09.2018 15:18

Gwiazda „13 powodów” zagra Panią Jeziora w serialu Netfliksa

Trwają przygotowania do serialu „Cursed”, który będzie opowiadał o Pani Jeziora – bohaterce legend o Królu Arturze. W główną rolę wcieli się Katherine Langford, gwiazda serialu „13 powodów”.

Katherine Langford
foto: Jordan Strauss/Invision/AP/East News

Katherine Langford zdobyła popularność za sprawą kontrowersyjnego serialu dla młodzieży pt. „13 powodów”, w którym zagrała samobójczynię obwiniającą 13 osób o swoją śmierć. Po dwóch sezonach produkcji Langford opuściła obsadę „13 Reasons Why”, w związku z czym ma teraz mnóstwo czasu na nowe projekty. Jednym z nich jest serial Franka Millera pt. „Cursed” związany z arturiańskimi legendami.

„Cursed”: kogo zagra Katherine Langford?

Główna postać, w którą wcieli się Langford, to nastoletnia dziewczyna o imieniu Nimue, która włada tajemniczymi mocami. Jej przeznaczeniem jest zostać w przyszłości potężną i tragiczną Panią Jeziora.

Jednak póki co Nimue przyłącza się do młodego najemnika Artura, który ma za zadanie dostarczyć starożytny miecz czarodziejowi Merlinowi. W trakcie podróży, Nimue wykazuje się wyjątkową odwagą i buntuje się przeciwko złowieszczym czerwonym paladynom i ich królowi, Utherowi.

Kim jest Pani Jeziora z legend o królu Arturze?

Pani Jeziora w legendach arturiańskich była sojuszniczką Merlina, która uczestniczyła w wielu sekretnych misjach. Jest też uważana za jedno z celtyckich bóstw. Do dziś trwają spory co do jej prawdziwego imienia – Nimue to tylko jedna z wielu opcji. Mityczną postać utożsamia się z Marią Magdaleną, towarzyszką Jezusa. Do Pani Jeziora nawiązywał również Andrzej Sapkowski w ostatniej części sagi o Wiedźminie.

„Cursed” – kiedy premiera na Netflix?

Twórcami i koproducentami serialu są Frank Miller i Tom Wheeler. Wheeler napisze także scenariusz i będzie pełnił rolę showrunnera produkcji. Za reżyserię odpowiadać będzie Zetna Fuentes.

Jednocześnie z serialem „Cursed” powstaje także powieść dla młodych dorosłych o tym samym tytule, autorstwa tych samych twórców. Za tekst odpowie Tom Wheeler, a za ilustracje – Frank Miller. Książka ma zadebiutować jesienią 2019. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: Netflix Trzynaście powodów