10.09.2019 13:28

Gwiazda Marvela twierdzi, że Kristen Stewart powinna zagrać gejowskiego Kapitana Amerykę

Ostatnio Kristen Stewart wyznała, że jej seksualność wpłynęła na brak propozycji od Marvel Studios. Anthony Mackie, który gra Falcona, skomentował jej słowa.

Kristen Stewart
foto: The Canadian Press/Associated Press/East News

W przeciągu ostatnich 10 lat w produkcjach Marvel Studios wystąpiła niezliczona ilość gwiazd wielkiego formatu. Produkcje sprawiły też, że mniej znani aktorzy osiągnęli status sław Hollywood. Znana z sagi "Zmierzch" Kristen Stewart wyznała w jednym z wywiadów, że nie została zaangażowana do żadnego filmu Marvela, ponieważ nie kryje się ze swoim homoseksualizmem. Jej wypowiedź skomentował Anthony Mackie. 

Kristen Stewart jako gejowski Kapitan Ameryka?

Na początku września Stewart w rozmowie z portalem Bazaar rozmawiała na temat swoich doświadczeń w przemyśle filmowym. Aktorka powiedziała między innymi, że publiczne okazywanie uczuć w stosunku do jej partnerki może przeszkodzić jej w angażu do wielkich hollywoodzkich produkcji, między innymi filmów Marvela.

Kristen Stewart
Kristen Stewart
Przeczytaj także Kristen Stewart zbyt wyzwolona seksualnie do roli w filmach Marvela?

Aktorka wystąpiła niedawno w filmie "Seberg" u boku Anthony'ego Mackiego - gwiazdora, który wciela się w Falcona. Para udzieliła wywiadu dla Variety. Mackie zasugerował w nim, jaką postać mogłaby zagrać Stewart w produkcjach MCU.

"

Myślę, że powinna wcielić się w lesbijską wersję Falcona Kapitana Ameryki. "

Falcon po wydarzeniach ukazanych w "Avengers: Endgame" przejął tarczę swojego przyjaciela. Steve Rogers wybrał go bowiem na swojego następcę. Znany z sarkastycznego poczucia humoru aktor postanowił zakpić sobie ze wszystkich konserwatywnych fanów Marvela, którym nie spodobał się pomysł, by nowym Capem była postać czarnoskóra. Postanowił więc podkręcić sytuacją, zmieniając przy okazji płeć i orientację seksualną granego przez siebie bohatera.

Gwiazda MCU uważa, że nowy Kapitan Ameryka będzie miał inny kolor skóry lub płeć
Gwiazda MCU uważa, że nowy Kapitan Ameryka będzie miał inny kolor skóry lub płeć
Przeczytaj także Gwiazda MCU uważa, że nowy Kapitan Ameryka będzie miał inny kolor skóry lub płeć

Swoją drogą pomysł Mackiego idealnie nadaje się do nadchodzącego serialu animowanego, który trafi na platformę streamingową Disney+. Mowa o "What If?" - antologii, która przedstawi alternatywne losy bohaterów znanych z produkcji Marvel Studios.

Foto: materiały promocyjne/ Marvel Studios
Foto: materiały promocyjne/ Marvel Studios
Przeczytaj także Teaser serialu "What If…?" potwierdził, że zobaczymy jednego z Avengersów jako zombie

Czy Stewart dołączy kiedyś do MCU? W końcu twórcy uniwersum zapowiedzieli, że w przyszłości zobaczymy w końcu postacie otwarcie homoseksualne. W "Endgame" pojawił się pierwszy gej uniwersum. W "Eternals" zobaczymy natomiast pierwszego homoseksualnego superbohatera.

Eternals
Eternals
Przeczytaj także "The Eternals" pokaże pierwszego głuchego herosa i homoseksualnego superbohatera

"Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera?

Anthony Mackie jako Falcon powróci w kolejnej produkcji, która trafi na Disney+ - powstającym serialu pod tytułem "Falcon and the Winter Soldier". Sam Wilson połączy siły z Buckym Barnesem i Agentką 13, by stawić czoła kolejnej intrydze Helmuta Zemo. Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery serialu. "Falcon and the Winter Soldier"  znajdzie się w ofercie Disney+ w roku 2020.

Czy Kristen Stewart pasuje do roli Kapitan Ameryki?

Anthony Mackie
Anthony Mackie
Przeczytaj także Anthony Mackie miał wystąpić w "Spider-Manie: Far From Home". Nie zagrał przez Toma Hollanda

Zobacz też: "Avengers" - co jedna z nieobecnych bohaterek robiła w czasie "Inifnity War" i "Endgame"?

Tagi: News Kapitan Ameryka Marvel Chris Evans