06.12.2019 13:26

Gwiazdy Hollywood w nowym polskim filmie. Wśród nich m.in. John Malkovich

W najnowszej produkcji Lecha Majewskiego o tytule "Dolina Bogów" występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, Keir Dullea, czy John Rhys-Davies.

Gwiazdy Hollywood w nowym polskim filmie. Wśród nich m.in. John Malkovich
foto: materiały prasowe/Galapagos

Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii jak: "Młyn i Krzyż", "Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich", czy "Wojaczek", znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, stara się sprowokować swoją wizją świata, a także oszałamia efektami audiowizualnymi.

Lech Majewski tworzy film z hollywoodzkimi gwiazdami

Na temat reżysera wypowiedział się m.in. John Malkovic, który na planie "Doliny Bogów" pochwalił polskiego twórcę:

"

Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią. "

Keir Dullea, główny bohater legendarnej "2001 Odysei kosmicznej" dodał natomiast:

"

Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka. "

Roman Polański
Roman Polański
Przeczytaj także Nowy film Romana Polańskiego został nominowany do 5 nagród na francuskim festiwalu

Najnowsza opowieść Lecha Majewskiego, jak wiele jego wcześniejszych projektów, ma wykraczać poza tradycyjny obraz filmowy. Historia jest oparta na legendzie plemienia Navajo o bogach ukrytych w górach.  Zdjęcia zostały zrealizowane przez Pawła Tyborę w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Muzykę skomponował natomiast laureata Oscara - Jana A.P. Kaczmarka.

W tytułowej Dolinie Bogów poznajemy życie i problemy Indian. Tu przybywa pisarz John Ecas (Josh Hartnett), by uporać się z traumą po rozstaniu. Wes Tauros (John Malkovich), najbogatszy człowiek świata, także zainteresowany jest Doliną Bogów, gdzie zamierza wydobywać rudę uranu. Monumentalne, surowe góry Valley of the Gods, kontrastują z pałacowym przepychem wnętrz rezydencji Taurosa. Duchowość świata Indian przeciwstawiona jest konsumpcjonizmowi ludzi wielkiego miasta. W pełną symboliki fabułę wkracza kolejna bohaterka – podobnie jak inni, poraniona przez życie Karen (Berenice Marlohe).

Zdjęcia do filmu, powstawały nie tylko w Valley of the Gods, w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. "Dolina Bogów" trafi do kin już 27 marca 2020 roku. Za dystrybucję odpowiada Galapagos Films.

Tagi: News