23.10.2019 14:01

"Gwiezdne Wojny IX" przebiły "Avengers: Endgame" w przedsprzedaży biletów

Tuż po zaprezentowaniu ostatniego zwiastuna filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie" ruszyła przedsprzedaż biletów. Zainteresowanych było i więcej niż przed "Avengers: Endgame".

Gwiezdne Wojny IX
foto: materiały prasowe Lucasfilm

Tego można było się spodziewać! Już za kilka tygodni na ekrany kin trafi zakończenie jednej z najsłynniejszych serii filmowych w historii kina. Mowa oczywiście o "Gwiezdnych Wojnach", których IX epizod zatytułowany "Skywalker Odrodzenie" zamknie historię o tytułowym rodzie Jedi. Nic więc dziwnego, że bilety w przedsprzedaży rozchodzą się jak świeże bułeczki.

"Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie" - sprzedaż biletów pobiła "Avengers: Endgame"

Pod koniec października 2019 oku w sieci pojawił się długo wyczekiwany finałowy zwiastun nadchodzącej części kosmicznej sagi. Tuż po premierze zapowiedzi ruszyła internetowa przedsprzedaż biletów na film. Okazuje się, że "Gwiezdne Wojny" już pobiły wynik ustanowiony przez jedną z najbardziej kasowych produkcji kinematografii - "Avengers: Endgame". Jak podaje serwis CBR, nowy epizod "Star Wars" zyskał 45% więcej sprzedanych biletów w ciągu pierwszej godziny sprzedaży niż dotychczasowy tegoroczny faworyt.

To oznacza, że twórcy "Endgame" - filmu, któremu po ponad dekadzie udało się pokonać "Avatara" na liście najlepiej zarabiających tytułów w historii, mogą czuć się zagrożeni. W otwierający weekend czwarta część "Avengers" zarobiła ponad 350 milionów dolarów w USA. Łączna kwota zysków z całego świata wynosiła niecałe 3 miliardy dolarów. Czy "Skywalker Odrodzenie" przebije ten rekord? Dowiemy się za jakiś czas. Tak czy inaczej, przedstawiciele Disneya będą zadowoleni, bo zarówno Marvel Studios, jak i Lucasfilm należą do potentata z uszami Myszki Miki. 

R2-D2 i C-3PO
R2-D2 i C-3PO
Przeczytaj także Homoseksualna para w "Gwiezdnych wojnach". I nie chodzi tu o R2 i 3PO

"Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu ponownie został J.J. Abrams. W pozostałych rolach wystąpili Daisy RidleyAdam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo, Billie Lourd, Keri Russell, Matt Smith, Anthony Daniels, Mark Hamill, Billy Dee Williams, Naomi Ackie, Richard E. Grant oraz pośmiertnie Carrie Fisher. Film trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.

Star Wars
Star Wars
Przeczytaj także Najgłupszy błąd w "Gwiezdnych wojnach" doczekał się filmu dokumentalnego

Zobacz też: Dzień „Gwiezdnych wojen”: W jakiej kolejności oglądać filmy sagi?

Tagi: News Disney Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX Avengers 4