17.02.2017 13:30

HBO GO „zaorało” ShowMax

Diss na najwyższym poziomie. HBO naigrywa się z ShowMax i autorskich propozycji nowego serwisu streamingowego.

HBO GO „zaorało” ShowMax
foto: kadr z wideo; materiały prasowe + Dzik Pejnta

15 lutego 2017 roku w kraju nad Wisłą wystartował ShowMax, nowy serwis VOD. Za 19,90 zł miesięcznie oferuje on dostęp do szeregu polskich filmów, premier hollywoodzkich seriali oraz wybór znanych tytułów filmowych i telewizyjnych. Platforma jest częścią globalnej grupy Naspers, która w Polsce jest m.in. właściciela portalu OLX. ShowMax został założony w 2015 roku w RPA. Nasz kraj jest pierwszym rynkiem w Europie, gdzie powstał lokalnie zaprojektowany serwis.

Platforma szczyci się m.in. tym, że prezentuje kolejne odcinki „Ucha Prezesa”, nim te trafią na YouTube. Specjalnie dla Showmax Patryk Vega przygotował też krótkometrażowy „Czerwony punkt z Ewanem McGregorem. Showmax obraz twórcy „Pitbulla” uczynił jednym ze swoich asów w rękawie. Serwis w założeniu ma stanowić konkurencję dla Netfliksa oraz HBO GO.

Ostatnia z wymienionych marek zdaje się jednak nie przejmować rywalem i wskazuje, że Showmax może i ma nowy krótki metraż z McGregorem w swoich zasobach, ale to HBO pokazuje cały szereg filmów z aktorem i to dłuższych niż 7 minut:

Na stronie ShowMax widnieje hasło: „My Ci pokażemy”. Między innymi do niego, jak i do wymienionej produkcji z McGregorem, odnosi się prześmiewczy post HBO. Well played :)

Jedynym co można zarzucić HBO jest to, że faktycznie ma w swoich zasobach filmy ze szkockim aktorem, ale szkoda, że i w tym przypadku lista jest ograniczona. Użytkownicy mogą bowiem obejrzeć tylko „Debiutantów”, „Nocną straż”, „O mały głos” i „Ostatnią miłość na Ziemi”.

Obecnie dostęp do HBO GO znajduje się w ofercie wielu operatorów telewizyjnych i telekomunikacyjnych, zazwyczaj kosztuje ok. 20-30 zł miesięcznie. Przeprowadzone w listopadzie 2016 roku badania wykazały, że serwis HBOGO.pl zanotował 548,2 tysięcy realnych użytkowników i 3,64 milionów odsłon.

No więc... zaorane :)

Robert Skowronski
Tagi: #News