22.08.2018 11:38

„Hej Arnold” powróci po 14 latach? Netflix planuje wznowienie serialu

Czy popularna kreskówka Nickelodeon powróci na ekrany telewizorów? Podobno Netflix planuje produkcję 6. sezonu serialu na swojej platformie.

Hej Arnold
foto: kadr z wideo „Hey Arnold! Opening Theme Song”/mohdarushad

2018 rok jak do tej pory przyniósł informacje o nakręceniu nowych wersji  „Czarodziejek”, „Sabriny, nastoletniej czarownicy”, „Darii” oraz „Buffy: Postrach Wampirów”. Okazuje się, że już wkrótce na ekrany może powrócić kolejny popularny serial z lat 90. A wszystko za sprawą platformy Netflix.

Nowy sezon „Hej Arnold” na Netflixie

Serwis streamingowy Netflix jest podobno zainteresowany wznowieniem popularnego serialu animowanego, „Hej Arnold”. Netflix ma ponoć stworzyć 6 sezon serii. I chociaż pracujący przy produkcji kompozytor Jim Lang w sierpniu 2018 w podcaście „Tunes/Toons” przyznał, że stacja Nickelodeon nie ma w planach kontynuacji kreskówki, po umiarkowanym sukcesie pełnometrażowego filmu z „Hey Arnold: Przygoda w dżungli” z 2017 roku. Mężczyzna ma jednak nadzieje, że ktoś inny podejmie się wznowienia animacji.

"

Netflix, Amazon, Apple. Oni wszyscy zamierzali wyjść z pomysłem zrobienia szóstego sezonu „Hej Arnold”. Nie mamy jeszcze żadnych informacji na ten temat, ale trzymamy kciuki! "

„Hej Arnold” powróci na ekrany?

Serial animowany zadebiutował w USA w 1996 roku, w Polsce natomiast pojawił się rok później. Polscy fani mogli oglądać perypetie Arnolda m.in na kanale Mini Max, Canal +, Nickelodeon Polska oraz TV Puls. Emisja serialu zakończyła się w 2004 roku. Łącznie powstało 5 sezonów.

Kreskówka opowiadała o przygodach dziewięcioletniego Arnolda. Chłopiec mieszka wraz z dziadkami w fikcyjnym miasteczku Hillwood. W każdym odcinku Arnold przeżywał kolejne przygody, często starając się pomóc swoich rówieśnikom lub mieszkańcom internatu, którego właścicielami byli jego babcia i dziadek. Towarzyszy mu wierny przyjaciel Gerard oraz Helga, która często gnębi chłopca. Robi to jednak jedynie po to, by ukryć uczucia jakie do niego żywi.

„Hej Arnold” cieszył się niezwykłą popularnością w latach swojej emisji. Dla wielu przywrócenie serii byłoby więc jak powrót do czasów dzieciństwa. Na razie jednak nie wiadomo ile plany Netflixa mają wspólnego z rzeczywistością oraz kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery reboota serii.

Rebooty znanych seriali

Przygody Arnolda to nie jedyny serial, który już wkrótce może doczekać się reboota. 6 marca 2018 roku pojawiła się informacja o wznowieniu popularnego w latach 90. „Roswell”. Natomiast w sierpniu 2018 roku Warner Bros. TV ujawniło plany powrotu serialu „ALF”. Bardzo możliwe, że w przyszłości powstanie również kolejna odsłona hitowego serialu „Zagubieni”.

Najwięcej emocji wciąż budzą jednak produkcje z wątkami fantasy. Już wkrótce na ekrany telewizorów po 22 latach nieobecności powróci „Buffy: Postrach Wampirów”. Tym razem jednak w postać słynnej pogromczyni potworów ma wcielić się czarnoskóra aktorka.Kilka zmian przejdą również przygody Sabriny. W produkcji Netflixa, „Chilling Adventures Of Sabrina” ma być ponoć znacznie mroczniejsza od swojego serialowego pierwowzoru.

Olga Konarzycka
Tagi: Seriale Netflix