13.10.2017 14:22

Horror „Krucyfiks” postraszy was w piątek trzynastego

Jeżeli nie macie pomysłu w jaki sposób spędzić pechowy piątek, to proponujemy wyjście do kina na brytyjsko-rumuński horror.

Horror „Krucyfiks” postraszy was w piątek trzynastego
foto: kadr z wideo

Dzisiaj, w piątek 13 października 2017 roku, swoją premierę ma nowy film twórców „Anabelle” oraz „Obecności” zatytułowany „Krucyfiks”. Produkcja opowiada o dziennikarce śledczej, która stara się dociec do czego tak naprawdę doszło w małym, podmiejskim kościele.

Film bazuje na historii prawdziwej i opowiada o egzorcyzmach wśród osób wierzących:

Polski dystrybutor filmu Kino Świat tak opisuje zarys fabuły produkcji:

"

Do więziennej celi trafia ojciec Anton, ksiądz, skazany za zabójstwo opętanej zakonnicy, nad którą sprawował egzorcyzmy. Jego sprawą interesuje się zdolna dziennikarka śledcza Nicole Rawlins. Reporterka nie przepuści żadnej okazji, aby pokazać światu daleko idące nieprawidłowości w działaniu organizacji kościelnej. Nicole wyrusza w podróż do niewielkiego miasteczka w odległej Rumunii, gdzie miały miejsce tajemnicze zdarzenia. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana niż wydawało się to na początku, a atmosfera zagęszcza się z każdą minutą. Dziennikarka dąży do poznania prawdy. Czy duchowny rzeczywiście zamordował chorą psychicznie osobę, czy też przegrał walkę z demoniczną obecnością? "

„Krucyfiks” jest wyreżyserowany przez Xaviera Gensa, a w rolach głównych występują Sophie Cookson, Corneliu Ulici i Brittany Ashworth. Jeżeli chcecie wybrać się na film w Warszawie, to informujemy że grany jest on w 10 kinach: w Cinema City Sadyba, Arkadia, Bemowo, Białołęka, Janki, Mokotów, Promenada oraz Multikinie Targówek, Ursynów oraz Wola.

Kamil Kacperski
Tagi: News Horror