19.06.2019 11:18

Horror "Midsommar" rzekomo "traumatyzuje widzów". Pojawiły się pierwsze reakcje

W sieci pojawiły się pierwsze reakcje na film "Midsommar" od twórców "Dziedzictwa. Heriditary". Nowa produkcja ma rzekomo przerażać aż do samego szpiku kości.

Midsommar
foto: materiały prasowe

Film "Midsommar" od reżysera Ariego Astera doczekał się dwóch pokazów prasowych, na które zostali zaproszeni dziennikarze z Nowego Jorku i Los Angeles. Kilka minut po pokazie w sieci pojawiły się już pierwsze reakcje na produkcję twórcy "Dziedzictwa", które zapowiadają wstrząsający seans, pełen strachu, niepokoju, ale także ogromnej ilości... śmiechu, ponieważ "Midsommar" ma być nieco ironicznym podejściem do ignorancji Amerykanów. 

Midsommar - pojawiły się pierwsze reakcje

Aster został pochwalony za dobór aktorów (zwłaszcza Florence Pugh w roli głównej), niezwykłe umiejętności tworzenia terroru w świetle dziennym, a także za połączenie wielu skrajnych emocji, które pozwalają "poczuć film". Komplementy otrzymał również polski operator Paweł Pogorzelski, który realizował również "Dziedzictwo". Według dziennikarzy, tworzy wspaniałą spokojną atmosferę, która uspokaja, tylko po to, by potem wstrząsnąć widzami. 

Ciche miejsce, Suspiria, Dziedzictwo. Hereditary
Ciche miejsce, Suspiria, Dziedzictwo. Hereditary
Przeczytaj także Najlepsze horrory 2018 roku [WYNIKI SONDY]

Oprócz tego możemy przeczytać, że film "Midsommar" jest bardzo zabawny, a jednocześnie traumatyczny. Krytycy natomiast zgodnie twierdzą, że Ari Aster ponownie dostarczył naprawdę dobrą produkcję, która powinna zadowolić widzów i odnieść sukces. Oto kilka przykładowych reakcji zagranicznych mediów:

Midsommar - data premiery

Czy film faktycznie jest tak dobry, jak twierdzą amerykańscy dziennikarze? Cóż, tego dowiemy się już 5 lipca 2019 roku, kiedy to film "Midsommar" trafi do polskich kin.

Tagi: News