17.04.2018 15:17

Horror „The Lodgers. Przeklęci” był kręcony w słynnym nawiedzonym domu w Irlandii

„The Lodgers. Przeklęci” to gotycki film o duchach. Żeby oddać niesamowita atmosferę produkcji, zdjęcia do horroru zrealizowano w Loftus Hall - najbardziej nawiedzonym domu w Irlandii. 

Charlotte Vega w filmie The Lodgers. Przeklęci
foto: kadr z filmu The Lodgers. Przeklęci

Każdy mieszkaniec Irlandii słyszał o Loftus Hall - jednym z najbardziej nawiedzonych domów w całym kraju. Budynek mieści się w Wexford, w południowej Irlandii. W roku 1350 w miejscu posiadłości stał zamek. Po kilkuset latach zburzono oryginalną zabudowę i postawiono nowy gmach. W Loftus Hall mieszkała Anna Tottenham, która według legendy w 1775 roku miała przyjąć pod swój dach samego diabła. Po tym wydarzeniu kobieta oszalała, a po śmierci zaczęła straszyć w posiadłości. Od tamtej pory na dom skusiło się wielu nabywców, którzy równie szybko się go pozbywali. Wszystko z powodu ducha kobiety, który ma się snuć po korytarzach Loftus Hall. Podobno jednym z właścicieli domu był Bono - Lider U2. Obecnie najbardziej nawiedzony dom w Irlandii można zwiedzać z przewodnikiem. 

Loftus Hall - nawiedzony dom jako plan zdjęciowy filmu „The Lodgers. Przeklęci”

W 2017 roku Brian O’Malley, reżyser horroru „The Lodgers. Przeklęci”, stwierdził, że Loftus Hall będzie idealnym planem zdjęciowym do jego najnowszego filmu.

"

Kiedy przekroczyłem próg najbardziej nawiedzonego domu w Irlandii, który w 2016 roku obchodził swoje 666 urodziny, poczułem, że jest idealne miejsce dla naszego projektu. Nie tylko dlatego, że przechodząc przez jego drzwi czułem, jakbym się cofał w czasie. Nie z powodu niesamowitej klatki schodowej, w której toczy się duża część akcji. Nawet nie dzięki idealnej symetrii, która tak doskonale odzwierciedla dualizm życia bliźniąt. Ale dlatego, że woda zniszczyła oryginalną podłogę i mogliśmy zamontować naszą, co pozwalało nam nakręcić wszystko na miejscu. Naprawdę wierzę, że to przeznaczenie i że nasz film miał powstać właśnie tutaj.  "

Gotycki film o nawiedzonym domu aż się prosił o tego typu lokację. Chociaż filmowiec jest raczej sceptycznie nastawiony do historii o duchach, w jednym z wywiadów wspomniał, że operator postanowił spędzić samotną noc w rezydencji. Tylko położył się do łóżka, gdy usłyszał kroki niemilknące przez około 10 minut. Aktorzy również byli oczarowani niecodzienną scenerią i wyznali, że Loftus Hall znacznie ułatwiło im pracę nad filmem. 

„The Lodgers. Przeklęci” - o czym jest film?

Historia opowiedziana w horrorze O’Malleya to klasyczna opowieść o duchach. Główni bohaterowie będą musieli zmierzyć się ze złymi siłami, tkwiącymi w ścianach przeklętego budynku. 

Rachel (Charlotte Vega) i jej brat bliźniak - Edward (Bill Milner) odziedziczyli Loftus Hall po śmierci rodziców. Mieszkańcy wiedzą, że ich posiadłość jest przeklęta. Żeby nie narażać się dawnym mieszkańcom domu, rodzeństwo musi przestrzegać określonych reguł. Tylko to sprawia, że są w stanie uniknąć okrutnej kary i przeżyć. Wszystko zmienia jednak pojawienie się Seana (Eugene Simon). Ukochany Rachel postanawia odkryć prawdę o klątwie ciążącej na rodzinie. Nieroztropny chłopak powoduje, że życie mieszkańców Loftus Hall zamienia się w koszmar. 

Lodgers. Przeklęci

To nie jedyny film o duchach, kręcony w nawiedzonym domu. Niedawno pisaliśmy również o horrorze „The Sitter”, w którym również wykorzystano brytyjską posiadłość opętaną przez duchy. Horror „The Lodgers. Przeklęci” trafi do kin już 4 maja 2018 roku. Odważycie się przekroczyć próg nawiedzonego domu?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News duchy Horror