17.04.2018 15:44

Ian Somerhalder w kolejnym serialu o wampirach. Netflix zekranizuje „V-Wars”

Nadchodzi kolejna produkcja poświęcona żywiącym się krwią istotom. Nowy serial powstanie pod okiem Netfliksa, zaś w główną rolę wcieli się znany z „Pamiętników Wampirów” Ian Somerhalder.

Ian Somerhalder
foto: kadr z serialu "Pamiętniki wampirów"

Temat demonicznych, a zarazem wyjątkowo pociągających istot, które żywią się ludzką krwią, jest nieśmiertelny niczym same wampiry. Towarzyszy kinematografii od niemego „Nosferatu - Symfonia grozy” z 1922 roku aż po najnowsze filmy i seriale. Właśnie rozpoczęły się przygotowania do kolejnej produkcji poświęconej wampirom, która powstanie na zlecenie serwisu Netflix.

Netflix zekranizuje „V-Wars” Jonathana Maberry’ego

Już niebawem na najsłynniejszej platformie streamingowej zadebiutuje 10-odcinkowa ekranizacja „V-Wars” autorstwa mistrza horroru, Jonathana Maberry’ego, dwukrotnie uhonorowanego nagrodą Brama Stokera.

Główną rolę w serialu Netfliksa zagra Ian Somerhalder, gwiazda „Pamiętników Wampirów”, która jak widać nie potrafi rozstać się z wysysającymi krew postaciami. Po 8 latach wcielania się w Damona Salvatore’a, aktor dołączył do obsady wampirzego serialu Netfliksa. Tym razem jednak nie będzie wgryzał się w niewieście szyje, lecz ścigał wysysających krew nieumarłych jako Dr Luther Swann.

Kiedy tajemniczy wirus przemienia jego najlepszego przyjaciela w morderczego wampira, Swann rozpoczyna walkę z czasem, by zrozumieć przyczyny dziwnej epidemii, która pochłania coraz więcej osób.

Twórcami serialu „V-Wars” zostaną William Laurin i Glenn Davis. Pilotażowy odcinek wyreżyseruje Brad Turner, jeden z reżyserów „Pamiętników wampirów”. Data premiery nowego serialu nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix