02.10.2017 12:46

J.J. Abrams nakręci aktorską adaptację anime „Your Name”

Reżyser rebootów „Gwiezdnych Wojen” i „Star Treka” zmierzy się teraz z najbardziej dochodowym anime w historii.

J.J. Abrams nakręci aktorską adaptację anime „Your Name”
foto: materiały prasowe/Neil Grabowsky / Montclair Film Festival”

Paramount Pictures i J.J. Abrams zapowiedzieli, że wraz ze studiem Toho, którzy odpowiedzialni byli za dystrybucje oryginału, rozpoczynają prace nad aktorską wersją filmu anime „Your Name”. Animacja jest obecnie najbardziej dochodowym anime w historii, przynosząc zysk rzędu 355 milionów dolarów na całym świecie.

Anime oparte zostało na książce autorstwa Makoto Shinkaia, który odpowiedzialny jest również za reżyserie i scenariusz filmu z 2016 roku. Historia opowiada nam o chłopcu i dziewczynie, którzy odkrywają, że potrafią zamieniać się duszami, a następnie udają się na podróż, aby odnaleźć siebie w czasie i przestrzeni.

Genki Kawamura, producent oryginału jest zachwycony perspektywą pracy z J.J. Abramsem:

"

Tak jak bohaterowie w filmie, tak teraz my czujemy się jak we śnie. Pan Abrams i jego zespół złapał za serca widzów w swoich mistrzowskich  rebootach znanych franczyz. Nasze dotychczasowe spotkania były obfitujące w kreatywność i nie mamy wątpliwości, że stworzymy wspaniały film. "

Abrams będzie mocno zapracowany przez najbliższe kilka lat – ostatnio potwierdzono, że nakręci on IX część „Gwiezdnych Wojen”, mimo, że w styczniu 2017 upierał się, że kończy z sequelami i rebootami. Objął on również funkcje producenta filmu „God Particle”, który będzie kolejną częścią w jego serii Cloverfield.  

„Your Name” będzie kolejną próbą przeniesienia anime na amerykańskie ekrany. Ostatnie próby jak „Ghost in the Shell” i „Death Note” nie spotkały się z uznaniem widzów, czy krytyków.

Czy sądzicie, że Amerykanie powinni przestać próbować przenieść anime na srebrny ekran?

Kamil Kacperski
Tagi: #J.J. Abrams #News #Your Name