22.11.2017 16:51

J.J. Abrams wystawił na aukcji charytatywnej fabułę IX epizodu „Gwiezdnych wojen”

Reżyser pojawił się w programie charytatywnym „Night Of Too Many Stars” i obiecał, że wyszepcze do ucha fabułę „Star Wars IX” temu, kto zaoferuje najwyższą stawkę w licytacji.

J.J. Abrams wystawił na aukcji charytatywnej fabułę IX epizodu „Gwiezdnych wojen”
foto: kadr z wideo

Wszyscy fani „Star Wars” z wypiekami na twarzy wyczekują premiery filmu „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, która nastąpi już 14 grudnia 2017 roku. Kiedy jednak dowiedzą się już tego, czy Rey przejdzie na Ciemną Stronę Mocy i czy Leia i Luke ponownie się zjednoczą, z równą niecierpliwością zaczną wyczekiwać IX epizodu „Star Wars”, który do kin ma trafić dopiero w 2019 roku. Wszyscy fani poza jednym, który zwyciężył w licytacji przeprowadzonej podczas charytatywnego programu „Night Of Too Many Stars”.

J.J. Abrams, znany niegdyś jako twórca serialu „Zagubieni”, który przywrócił na ekran najsłynniejsze kosmiczne sagi, jak „Star Trek” i „Star Wars”, powróci do świata „Gwiezdnych wojen” jako reżyser IX epizodu. I to właśnie jego fabułę wystawił jako przedmiot licytacji na aukcji zorganizowanej na rzecz osób dotkniętych autyzmem. W programie „Night Of Too Many Stars” wyszedł na scenę i ogłosił, że temu, kto zalicytuje najwyżej, wyszepcze do ucha historię, którą opowie na ekranie dopiero w 2019 roku. Stawka wciąż rosła, osiągając ostatecznie kwotę 10 000 dolarów. Szczęśliwy zwycięzca wszedł na scenę, po drodze podpisując klauzulę poufności, by z ust reżysera usłyszeć sekrety, które chciałyby poznać miliony fanów „Star Wars” na całym świecie!

jj abrams 2

Wszystko to odbyło się oczywiście w atmosferze żartu, gdyż „Night Of Too Many Stars” to program komediowy, choć faktycznie gromadzone są w nim pieniądze na cele charytatywne. Zaraz po rozpoczęciu licytacji fabuły „Gwiezdnych wojen IX”, na scenę wkroczył Rob Corddry, który obiecał, że od siebie dorzuci do niej spoilery z nieistniejącego filmu „Hot Tub Time Machine 3”. Kiedy chłopak z publiczności wybrany na zwycięzcę licytacji słuchał szeptów Corddry’ego i Abramsa, na scenie pojawił się Gilbert Gottfried, mówiąc, że dołoży jeszcze fabułę „Sharkando 5” – filmu, który choć miał premierę w sierpniu 2017 i tak nie został przez nikogo obejrzany, więc liczy się jako spoiler.

Całą zabawną scenkę możecie zobaczyć w wideo opublikowanym na oficjalnym kanale HBO:

Jak widać na załączonym wideo, J.J. Abrams wziął po prostu udział w zabawnym skeczu. Cała sytuacja nasuwa jednak pytanie, jak potoczyłaby się prawdziwa aukcja, której przedmiotem byłaby fabuła „Star Wars IX”. Skoro istnieją kinomani, którzy są w stanie wydać pół miliona dolarów na plakat filmowy, to ciekawe, ile miłośnicy „Star Wars” zapłaciliby za możliwość poznania treści IX epizodu na 2 lata przed wszystkimi innymi…

Biorąc pod uwagę politykę Disney'a i dokładność, z jaką strzeżone są wszystkie sekrety dotyczące kolejnych części sagi, nigdy się tego nie dowiemy. Pozostaje nam zatem śledzić epizody „Star Wars” na bieżąco. Najbliższy, „Gwiezdne Wojny VIII: Ostatni Jedi”, trafi na ekrany już 14 grudnia 2017 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Star Wars