26.07.2019 12:58

Jak Quentin Tarantino wymyślił sposób na uśmiercenie Hitlera w "Bękartach wojny"?

Quentin Tarantino był gościem w programie Jimmy Kimmel Live z okazji premiery "Once Upon a Time in Hollywood". Oprócz promowania swojego najnowszego dzieła, opowiedział również o swoich poprzednich filmach, między innymi scenie śmierci Adolfa Hitlera w "Bękartach wojny".

kadr z filmu Bękarty wojny
foto: kadr z filmu Bękarty wojny

Nie ma chyba bardziej popularnego filmowca naszych czasów od Quentina Tarantino. Chociaż zrobił na razie tylko 8 filmów, każdy z nich jest majstersztykiem pod każdym względem. Tarantino w mistrzowski sposób łączy cechy kina autorskiego z elementami typowymi dla hollywoodzkich blockbusterów. Niebawem do kin wejdzie jego najnowsze dzieło pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood". Filmowiec z tego powodu wystąpił jako gość w programie Jimmy Kimmel Live. Opowiadał w nim nie tylko o swoim najnowszym filmie, ale również poprzednich tytułach.

"Bękarty wojny" - Tarantino o scenie śmierci Hitlera

Jednym z poruszonych tematów był film "Bękarty wojny" z 2009 roku. Akcja działa się w okresie II wojny światowej i opowiadała o oddziale polującym na nazistów. Film pokazuje alternatywne losy przebiegu wojny, między innymi możemy zobaczyć w nim scenę zabójstwa Adolfa Hitlera. Bohaterowie ściągają przywódcę III Rzeszy do kina, w którym dochodzi do zjawiskowego zamachu. Hitler zostaje rozstrzelany, a jego świta ginie w płomieniach.

Kimmel zapytał Tarantino skąd pomysł na takie rozwiązanie akcji.

"

Pomyślałem sobie: "Nie chcę robić tego, co już było. To zawsze jest słabe w filmach. Już to widziałem. Nie sądzę, że mogliby się zakraść do niego od tyłu, więc co z tym zrobię?". To było mniej więcej o 4 rano. Zapisałem to sobie. I w końcu zdecydowałem: "Trzeba go po prostu zabić". Więc wziąłem kawałek papieru i napisałem: "Po prostu go, k*rwa, zabij". "

Mimo podjęcia decyzji pomysł na uśmiercenie Hitlera w kinie nie wszedł od razu do scenariusza. Tarantino postanowił się przespać z tą koncepcją.

"

Położyłem kartkę na stoliku koło łóżka. Kiedy wstałem następnego ranka, zdałem sobie sprawę, że patrzę na kartkę i zastawiam się: to dobry pomysł, czy zły pomysł? Położyłem się spać, przeczytałem, to co napisałem i stwierdziłem: "To jest ŚWIETNY pomysł". "

Czy podobny proces twórcy rozgrywał się podczas pisania scenariusza do "Once Upon a Time in Hollywood"? Być może za jakiś czas reżyser zdradzi sekrety powstawania swojego 9. filmu.

kadr z serialu Westworld
kadr z serialu Westworld
Przeczytaj także James Marsden został wycięty z "Once Upon a Time in Hollywood"?

"Once Upon a Time in Hollywood" - kiedy premiera?

Polska premiera "Once Upon a Time in Hollywood" odbędzie się 16 sierpnia 2019 roku. W filmie wystąpili Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Margot Robbie, Timothy Olyphant, Dakota Fanning, Michael Madsen, Tim Roth, Damian Lewis, Luke Perry, Kurt Russell oraz Rafał Zawierucha.

Zobacz też:  Quentin Tarantino - najlepsze filmy znanego reżysera. Wśród nich "Pulp Fiction", "Bękarty wojny"

Tagi: News Quentin Tarantino Bękarty wojny