06.08.2019 09:07

Jak Tom Cruise wypadłby w roli Patricka Batemana w "American Psycho"? [WIDEO]

Youtuber znany jako Ctrl Shift Face stworzył kolejny filmowy Deepfake. Tym razem na tapetę wziął "American Psycho", zamieniając Christiana Bale'a w Toma Cruise'a.

Tom Cruise is an American Psycho [DeepFake] [NSFW]
foto: Ctrl Shift Face/YouTube

Nowe technologie potrafią zdziałać bardzo wiele nawet w domowych warunkach. Co jakiś czas przekonują o tym krótkie materiały publikowane na kanale YouTube Ctrl Shift Face. Ich autor wpadł na prosty, ale genialny pomysł - wkleja twarze znanych aktorów w słynne sceny filmów, w których nie występowali. Dzięki temu kinomani mają okazję na chwilę przenieść się do alternatywnej rzeczywistości, w której na przykład Jim Carrey zagrał Jacka Torrence'a w "Lśnieniu", albo Tom Cruise wcielił się w Patricka Batemana w "American Psycho".

"American Psycho" - Tom Cruise zamiast Christiana Bale'a

Autor przeróbek korzysta z technologii znanej jako Deepfake, bazującej na sztucznej inteligencji, która w dość realistyczny sposób potrafi wkleić twarz jednej osoby na ciało innej. Robi to tak przekonywająco, że osoba, która nie jest świadoma ingerencji w materiał źródłowy, ma bardzo dużą szansę na przeoczenie majstrowania przy nagraniu. Tym razem internetowy twórca postanowił sięgnąć po słynny thriller z 2000 roku pod tytułem "American Psycho".

Jim Carrey jako Jack Torrance
Jim Carrey jako Jack Torrance
Przeczytaj także Jim Carrey jako Jack Torrance w "Lśnieniu". Który aktor pasuje bardziej do tej roli?

W oryginale reżyserowanym przez Mary Harron w roli głównej wystąpił Christian Bale. Aktor wcielił się w Patricka Batemana - typowego amerykańskiego yuppie, który, aby oderwać się od codziennej rutyny, zaczyna mordować ludzi. W przerobionym wideo zamiast twarzy Bale'a widzimy Toma Crusie'a. Jak gwiazdor "Top Gun" wypadł w roli nietypowego seryjnego zabójcy?

Scena wzięta na warsztat to moment, w którym Bateman postanawia zabawić się ze swoją przyjaciółką i prostytutką przy dźwiękach "Du hast" Rammsteina. Obie kobiety staną się później ofiarami chorego umysłu głównego bohatera. Co ciekawe, tym razem nie dostaliśmy jedynie przeróbki polegającej na podmienieniu twarzy. Każdy, kto oglądał "American Psycho" od razu rozpozna, że Bateman nie tylko wygląda jak Tom Cruise, ale również mówi jego głosem.

Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Foto: Lions Gate/Courtesy Everett Collection
Przeczytaj także Top25: Najlepsze filmy o seryjnych mordercach i psychopatach. Wśród nich "Siedem" i "Zodiak"

Twórca wideo postanowił zaprosić do współpracy Evana Ferrante znanego jako Not Tom Cruise - sobowtóra aktora, potrafiącego również naśladować jego głos. Ferrante zdubbingował scenę, przemawiając głosem gwiazdy "Mission Impossible".

Dzięki tym modyfikacjom w powyższej scenie do Bale'a należy jedynie ciało. Powyższy przykład dowodzi, że technologia Deepfake nie tylko potrafi zachwycać, ale również może wywołać gęsią skórkę.

Czy Tom Cruise pasuje do roli w "American Psycho"?

Zobacz też: Jak Bruce Lee prezentowałby się jako Neo w "Matriksie"? [WIDEO]

Tagi: News Tom Criuse Christian Bale American Psycho thriller