12.08.2019 14:31

Jak naprawdę wygląda kot z "Kapitan Marvel"? Będziecie mieli koszmary!

W sieci pojawiła się grafika przedstawiająca, jak w rzeczywistości wygląda flerken - rasa kosmity przypominającego kota, która pojawiła się w filmie "Kapitan Marvel". Okazuje się, że Goose nie jest wcale taka słodka, jak się wydaje.

Goose
foto: materiały promocyjne/Marvel Comics

Film "Kapitan Marvel" opowiada pierwszą solową przygodę superbohaterki Domu Pomysłów. Akcja dzieje się w 1995 roku, więc jest w pewnym sensie prequelem całego kinowego uniwersum. Oprócz tytułowej bohaterki widzimy między innymi wcześniejsze losy Nicka Fury'ego. Serca widzów na całym świecie podbił jednak uroczy kot, który okazał się kosmitą z rasy flerken. Jak zwierzaki wyglądają naprawdę?

"Kapitan Marvel" - jak wygląda Goose?

Główni bohaterowie dość szybko poznają rudą kotkę imieniem Goose. Zwierzak budzi pozytywne uczucia Fury'ego, który wobec innych istot żywych jest raczej dość szorstki. Kiedy na jaw wychodzi prawda na temat wojny Kree ze Skrullami, protagoniści łączą siły z Talosem. Wystraszony zmiennokształtny obcy, widząc kota, każe zabrać nowym przyjaciołom flerkena jak najdalej.

Początkowo nikt nie wziął Talosa na poważnie, ale sytuacja zmieniła się, kiedy Goose pokazała swoje prawdziwe oblicze.

Na statku Mar-Vell kot samodzielnie pokonał żołnierzy Kree, prezentując macki ukryte wewnątrz pyszczka. Na Instagramie accurate.mcu pojawiła się grafika przedstawiająca, jak w rzeczywistości prezentuje się flerken. Obrazek ukazuje anatomię tego niezwykłego kosmicznego zwierzęcia. Okazuje się, że z kotem flerkeny łączy tylko zewnętrzna powłoka.

W środku znajduje się paskudnie wyglądająca istota z wieloma parami oczu, z którego otworu gębowego wystaje kłębowisko macek. Wielu fanów zinterpretowało grafikę, błędnie sądząc, że flerkeny przybierają formę kotów, gnieżdżąc się w ich ciałach. W filmie podobnie jak w komiksach kosmici są po prostu stworzeniami przypominającymi ziemskich przedstawicieli kotowatych. Podobnie jak w przypadku Asgardczyków, których na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od ludzi.

Czym tak naprawdę jest kot z filmu "Kapitan Marvel"?
Czym tak naprawdę jest kot z filmu "Kapitan Marvel"?
Przeczytaj także Czym tak naprawdę jest kot z filmu "Kapitan Marvel"?

"Kapitan Marvel 2" - kiedy premiera?

Czy Goose powróci w drugiej części przygód Carol Danvers? Trudno powiedzieć. Ostatni raz flerken pojawił się w scenie po napisach "Kapitan Marvel", kiedy wydalał z siebie pochłonięty Tesseract. Scena sugerowała, że kot został na Ziemi z Nickiem Furym. Agent przygarnął zwierzaka, mimo że to on pozbawił go oka.

Samuel L. Jackson i Brie Larson (Kapitan Marvel)
Samuel L. Jackson i Brie Larson (Kapitan Marvel)
Przeczytaj także Jak Nick Fury stracił oko? "Kapitan Marvel" w końcu odpowiada na to pytanie

Na razie nie wiadomo, kiedy "Kapitan Marvel 2" trafi do kin. Twórcy Marvel Studios są obecnie skupieni na Fazie Czwartej, która opowie o mniej znanych postaciach. Wszystko wskazuje na to, że sequel zadebiutuje najwcześniej w roku 2022.

Zobacz też: Natalie Portman jako Thor, Mahershala Ali jako Blade i zapowiedź Fantastycznej Czwórki - Marvel na SDCC 2019

Tagi: News Captain Marvel Samuel L. Jackson Marvel Marvel Comics Nick Fury