11.07.2016 15:27

Jak wygląda mumia, która zaatakuje Toma Cruise'a?

Do sieci trafiły zdjęcia z planu widowiska z Tomem Cruisem. Zobaczcie jak wygląda Sofia Boutella w roli tytułowej mumii.

Jak wygląda mumia, która zaatakuje Toma Cruise'a?
foto: Greg Sirc / Splash News / East News + Dzik Pejnta

Fotografie pochodzą z miejsca realizacji jednej ze scen w Londynie. Reżyserem dzieła, które trafi do kin 9 czerwca 2017 roku został Alex Kurtzman - jest on też producentem do spółki z Chrisem Morganem i Seanem Danielem. Scenariusz został zaś napisany przez Jona Spaihtsa („Prometeusz”), a producentem wykonawczym jest Bobby Cohen.

O czym będzie opowiadać film? W grobowcu ukrytym na pustyni spoczywa starożytna królowa (Sofia Boutella). Przed wiekami została niesprawiedliwie pozbawiona swojego przeznaczenia. Teraz zostaje przebudzona, podobnie jak jej wściekłość, za którą idzie okrucieństwo skierowane w stronę ludzkości.

Twórcy zapowiadają zachwyt i emocje, które będą się wydobywać z piasków Bliskiego Wschodu, jak i mroków labiryntu ukrytego pod współczesnym Londynem. Wszystko to w zupełnie nowym ujęciu świata bogów i potworów. Czy faktycznie tak będzie? Wstępnie możemy się o tym przekonać poprzez zdjęcia z planu:

Wcześniej mogliśmy zobaczyć inne zdjęcia z planu w brytyjskim Oxford. Widzimy na nich Toma Cruise'a oraz Annabelle Wallis:

W filmie oprócz wymienionych wyżej gwiazd wystąpią także Courtney B. Vance (zagra żołnierza jednostek specjalnych), Jake Johnson (jako członek oddziału wojskowego), a także Russell Crowe. Aktor jest podekscytowany swoją rolą, jak i całym projektem:

"

To jak to wszystko zostało przeniesione we współczesny świat, to jak wszystko jest budowane, czy jak bohaterowie oddziałują na swoje historie nawzajem, jest fantastyczne. Rozmawiałem już kilkukrotnie z Alexem Kurtzmanem, a Toma Cruise'a znam od 1992 roku. "

Przypominamy, że pierwsza „Mumia” powstała w 1932 roku z Borisem Karloffem w tytułowej roli. W 1999 roku doczekaliśmy się zaś remake'u z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz na pierwszym planie. Film opowiadał o poszukiwaczach starożytnych skarbów, którzy natknęli się na tajemniczą mumię i wprowadzili w życie straszliwą klątwę. Następnie powstały dwie kontynuacje - każda z nich zarobiła na świecie ponad 400 milionów dolarów.

Studio Universal Pictures planuje odświeżyć kilka klasycznych filmów o potworach. Zapowiedziano już remake „Niewidzialnego człowieka” z 1933 roku, w którym wystąpi Johnny Depp.

Jak Wam się podoba Sofia Boutella jako mumia?

Robert Skowronski
Tagi: News Mumia