28.09.2018 13:13

„Jak wytrenować smoka 3” pojawi się w kinach szybciej niż przypuszczano

Oryginalnie studio planowało wydać ostatnią część trylogii o Czkawce i Szczerbatku w marcu 2019 roku. Jednak zdecydowano, że konkurencja będzie wtedy zbyt duża. Kiedy film „Jak wytresować smoka 3” pojawi się w kinach?

„Jak wytrenować smoka 3” pojawi się w kinach szybciej niż przypuszczano
foto: kadr z wideo

Pierwsze zwiastuny i plakaty „Jak wytresować smoka 3” informowały widzów o tym, że premiera filmu odbędzie się 1 marca 2019 roku. Jednak studio Dreamworks odpowiedzialne za stworzenie filmu stwierdziło, że konkurencja ze strony „Flirting With My Family” (w roli głównej Dwayne Johnson), „Tyler Perry's A Madea Family Funeral”, „Chaos Walking” i „The Kid Who Would Be King” to nieco za dużo dla bajki o smoku i jego chłopcu. Dlatego też postanowili, aby przyspieszyć premierę o tydzień, z 1 marca 2019 roku na 22 lutego 2019 roku.

Dzięki takiemu zagraniu „Jak wytresować smoka 3” będzie konkurowało jedynie z filmem „The Rythm Section”, co prawdopodobnie odbije się pozytywnie na wynikach finansowych ostatniej części przygód Szczerbatka i Czkawki. Na szczęście zmiany nie dotkną dania głównego, czyli samego filmu. Kilka miesięcy temu twórcy podzielili się z fanami opisem fabuły „Jak wytresować smoka 3”. Według niego chłopak i smok zaczynają pełnić najważniejsze funkcje w swoich społecznościach - Czkawka przejmuje po swoim ojcu rolę wodza wioski, natomiast Szczerbatek dzięki swojej odwadze i umiejętnościin staje się najbardziej szanowanym reprezentantem swojego gatunku.

O czym będzie Jak wytresować smoka 3?

Sielanka nie trwa jednak zbyt długo. Tak możemy przynajmniej wnioskować po oficjalnym opisie filmu od dystrybutora:

"

Kiedy Czkawka w końcu spełnia swoje marzenie stworzenia pokojowej utopii dla smoków, Szczerbatek opuszcza go, ponieważ odkrywa nieudomowioną samicę Nocnej Furii. Wkrótce wiosce zaczyna grozić ogromne niebezpieczeństwo, a władza Czkawki zostaje oddana próbie. Chłopak i jego smok są zmuszeni podjąć niemożliwe decyzje, by uratować swoich bliskich. "

Premierowe materiały prasowe potwierdziły również, że nowy film o Szczerbatku i Czkawce będzie zawierał sporo podróżowania w czasie - produkcja ma pokazać przyszłość Berg i brodatego Czkawkę, ale również powracać do przeszłości. W jednym z tych flashbacków główną rolę będzie odgrywał ojciec młodego lidera smoczo-ludzkiej utopii, Stoik Ważki. Według informacji portalu Entertainment Weekly, mężczyzna ma opowiadać młodemu Czkawce o tytułowym „Ukrytym świecie”, czyli magicznej krainie pełnej smoków, która znajduje się gdzieś za wodospadem na samym krańcu świata. Zapowiada się zatem emocjonujące zakończenie trylogii. 

Kiedy premiera Jak wytresować smoka 3?

W oryginalnej wersji językowej głosów animowanym postaciom użyczyli: Jan Baruchel oraz Kristen Wiig, Cate Blanchett, Kit Harington, America Ferrera, Craig Ferguson i F. Murray Abraham w roli czarnego charakteru. Film trafi na ekrany polskich kin podobno już 15 lutego 2019 roku, zatem tydzień przed amerykańską premierą.

Kamil Kacperski
Tagi: News Jak wytresować smoka