09.12.2016 11:40

Jakie reakcje wzbudziły pierwsze fragmenty filmu „Obcy: Przymierze”?

Wytwórnia 20th Century Fox zorganizowała specjalny pokaz dla dziennikarzy, na którym pokazała pierwsze fragmenty produkcji Ridleya Scotta. Jest dobrze?

Jakie reakcje wzbudziły pierwsze fragmenty filmu „Obcy: Przymierze”?
foto: Kenneth Lu, CC BY 2.0 + Bóg Pejnta

„Obcy: Przymierze” to kontynuacja „Prometeusza” z 2012 roku, która w założeniu ma go powiązać w bardziej bezpośredni sposób z pozostałymi filmami tworzącymi sagę o Obcych. Poprzedni powrót Ridleya Scotta do wykreowanego przez niego uniwersum spotkał się z mieszanymi opiniami zarówno krytyków, jak i oddanych fanów serii. Czy tym razem będzie lepiej?

Pierwszy plakat oraz zdjęcie z planu filmu sugerowały, że tym razem twórca „Łowcy androidów” postawi na klasycznych Obcych i przerażającą atmosferę. Pierwsze opinie krytyków, którzy mieli przyjemność zobaczyć fragmenty filmu, potwierdzają taki stan rzeczy i przekonują, że Scottowi udało się spełnić swoje założenia. „Obcy: Przymierze” zapowiada się na krwawy horror na wielką skalę.

Dziennikarze określili zobaczone sceny mianem przerażających, obleśnych i odrażających. W filmie ma się pojawić wielu Obcych, a także liczne nawiązania do drugiej części sagi, „Obcy: Decydujące starcie” Jamesa Camerona. Inni krytycy zwrócili też uwagę na podobieństwa do oryginalnego „Ósmego pasażera Nostromo”, zaś aktorka Katherine Waterston opowiedziała o podobieństwach do postaci Ripley granej przez Sigourney Weaver.

Poniżej przytaczamy kilka tweetów z najciekawszymi komentarzami:

"

FOX właśnie pokazał nam pierwszy materiał z filmu „Obcy: Przymierze”. To bez dwóch zdań pełnokrwisty horror na poziomie oryginału. "

"

Pierwsze sceny z filmu „Obcy: Przymierze” są mocne jak diabli. Pojawia się wiele ksenomorfów. Katherine Waterston i Amy Seimetz (!) są świetne. "

"

„Obcy: Przymierze” wygląda na pokręconego, krwawego, nieprzyjemnego i po prostu kozackiego. Masa Obcych, uważajcie na żołądki - robi się brutalnie! "

"

Sceny z filmu „Obcy: Przymierze”, które właśnie zobaczyliśmy, są po prostu niesamowite!!! Dzięki Bogu, że Ridley Scott powrócił! "

"

„Przymierze” zabiera kolonistów na nową planetę. Wielu z nich to pary. "

Choć fabuła filmu pozostaje wciąż tajemnicą, znamy już kilka ciekawostek, których możemy się spodziewać. Wspomniani koloniści mają trafić na planetę, która początkowo wydaje się rajem, lecz szybko okazuje się mrocznym i niebezpiecznym miejscem. Jej jedynym mieszkańcem będzie znany z „Prometeusza” David, do którego roli powróci Michael Fassbender. Aktor wyznał, że wcieli się również w rolę innego androida, Waltera.

Ridley Scott ma już rzekomo zmontowaną wstępną wersję filmu, a Fassbender wyjawił, że filmowiec pracuje jak robot. Prawdopodobnie dzięki temu udało się przyspieszyć premierę „Obcego: Przymierze” aż o trzy miesiące. Nie wiemy, czy powróci grana przez Noomi Rapace Elizabeth. Choć Scott wcześniej zapowiadał jej małą rolę, mówi się, że sceny z jej udziałem zostały całkowicie wycięte.

Jak będzie naprawdę przekonamy się już 19 maja 2017 roku.

Jakub Gańko
Tagi: News Obcy