06.08.2019 12:31

Jamie Foxx i Giancarlo Esposito w "The Batman"? Film DC powiększa obsadę

W sieci pojawiły się kolejne plotki dotyczące obsady "The Batman" Matta Reavesa. Ostatnio w sieci pojawiły się kolejne 4 nazwiska łączone z produkcją. Kogo mają zagrać aktorzy?

Jamie Foxx
foto: ANGELA WEISS/AFP/East News

Niedawno portal Geeks WorldWide (który ma dobre i sprawdzone źródła) poinformował, że role w filmie "The Batman" negocjuje wielu dobrych aktorów - wśród nich pojawili się Jamie Foxx, Giancarlo Esposito, Vanessa Kirby oraz John David Washington. Pierwsi dwaj aktorzy są podobno brani pod uwagę do roli złoczyńców. Plotki twierdzą, że któryś z nich miałby zagrać Człowieka-Zagadkę. Jednak żaden z nich nie wydaje się zbyt dobrym wyborem do roli psychopaty, który ma obsesję na punkcie udowadniania swojego intelektu.

The Batman - nowe gwiazdy w obsadzie filmu 

Sprawa jest prostsza z Kirby i Washingtonem. Gwiazda "Hobbsa i Shawa" miałaby się wcielić w Kobietę-Kot, co wydaje się być bardzo dobrą decyzją - sarkastyczna, seksowna, a jednocześnie wysoce kompetentna antybohaterka to cechy nie tylko Seliny Kyle, ale także Hattie Shaw, czyli jej postaci ze wspomnianego spin-offu "Szybkich i wściekłych". Aktorka zatem bezproblemowo odnalazłaby się w roli złodziejki.

Hobbs and Shaw
Hobbs and Shaw
Przeczytaj także "Hobbs i Shaw" - fani są wściekli z powodu luki fabularnej i wieku bohaterów

Syn Denzela Washingtona jest natomiast dopiero na początku swojej aktorskiej kariery, ale już udowodnił, że potrafi zagrać różnorodne postaci. W "Graczach" HBO JD Washington wcielał się w nieco nierozgarniętego futbolistę Ricky'ego Jerreta, a w "BlackKklansmanie" zagrał czarnoskórego policjanta infiltrującego Ku-Klux Klan. Testamentem dla jego talentu jest też niewątpliwe fakt, że Christopher Nolan wybrał go do głównej roli w swoim nadchodzącym filmie "Tenet". Washington ma w "The Batman" zagrać Harveya Denta, który w kolejnych częściach stanie się złoczyńcą o imieniu Dwie-Twarze. 

Pozostaje więc kwestia Esposito i Foxxa. Gwiazdor "Breaking Bad" i "Better Call Saul" wydaje się być dobrym kandydatem do roli komisarza Jima Gordona. W końcu Batman jest dość młody, w związku z tym Esposito pasowałby wiekiem do nieco młodszego policjanta. Natomiast Foxx zdaje się być świetnym potencjalnym Luciusem Foxem, prezesem Wayne Enterprises, który pomaga Batmanowi w przygotowywaniu jego gadżetów. 

Cóż, czas pokaże jakie decyzje podejmą twórcy "The Batmana". Jedno jest pewne - główną rolę zagra Robert Pattinson, a film trafi do kin w lipcu 2021 roku.

Tagi: News Batman Robert Pattinson Jamie Foxx