03.10.2017 10:41

Jared Leto nie oglądał „Legionu Samobójców”

Nowe wcielenie Jokera nie przypadło do gustu fanom uniwersum DC. Jared Leto, który wcielił się w Księcia Przestępców w Gotham City, wyznał że nie widział swojej kreacji, bo nie ogląda swoich filmów. 

Jared Leto nie oglądał „Legionu Samobójców”
foto: kadr z filmu Legion Smobójców

Lider 30 Seconds to Mars słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań. Kiedy ogłoszono, że wcieli się w Jokera, fani grającego w filmach piosenkarza byli zachwyceni. Miłośnicy komiksów o Batmanie podeszli do wiadomości bardziej sceptycznie, jednak mając na uwadze poprzednie aktorskie dokonania Jareda Leto, mieli nadzieję, że nowy Joker będzie satysfakcjonującą postacią. Niestety po premierze filmu „Legion Samobójców” okazało się, że tak nie jest. Po pierwsze arcywróg Batmana pojawił się na ekranie dosłownie na 5 minut, mimo zwiastunów, z których wynikało, że będzie raczej postacią drugoplanową. Po drugie kreacja Jokera w wersji Leto nie przypadła widzom do gustu. Mało tego! Sam aktor był rozczarowany i stwierdził, że twórcy wprowadzili go w błąd.

Ostatnio postanowił zdradzić kilka sekretów na temat roli Jokera. Między innymi  zdementował informacje, które pojawiły się wokół jego osoby w kontekście przygotowań do interpretacji szalonego klauna. Okazało się również, że nie obejrzał „Legionu Samobójców”, bo nie ma w zwyczaju oglądać swoich filmów. Opowiedział o tym w rozmowie z SYFY Wire.

"

Po prostu uważam, że oglądanie własnych filmów może sprawić, że staniesz się zbyt świadomy całego procesu. Jeśli polubisz to, co zrobiłeś, pojawia się skłonność do powtórzenia tego w przyszłości, a jeśli nie polubisz swojej kreacji, sprawia, że stajesz się samoświadomy. Nie jestem pewien, jak dużo mogę na tym ugrać. Ale czytam scenariusze, więc wiem, co się wydarzy. "

Leto wyznał, że nie chce mieć subiektywnego podejścia do własnej roli. Biorąc pod uwagę, że jego postać była najbardziej krytykowana przez fanów komiksów, powinien chyba złamać swoją zasadę. Tym bardziej że w przyszłości Leto ma się jeszcze kilkukrotnie pojawić jako Joker. Film „Legion Samobójców” nie okazał się klapą, bo zarobił ponad 745 milionów dolarów, ale na pewno rozczarował  fanów komiksu. Jareda Leto w zupełnie innej roli zobaczymy już 6 października 2017 roku w filmie „Blade Runner 2049”

Czy Jared Leto powinien obejrzeć „Legion Samobójców”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Batman #Jared Leto #Joker #Suicide Squad