16.02.2017 11:27

Jared Leto reżyserem kryminalnej historii

Po raz pierwszy Jared Leto ma stanąć za kamerą filmu fabularnego. Jaką historię opowie lider 30 Seconds to Mars?

Jared Leto reżyserem kryminalnej historii
foto: AR Photo / Splash News / East News

Będzie to przeniesienie na ekran scenariusza amerykańskiego pisarza Jamesa Ellroya. Projekt jest zatytułowany „77” i mieści się w granicach gatunku czarnego kryminału/thrillera. Będzie to historia dwóch policjantów, którzy starają się odbić porwaną dla okupu Patty Hearst, dziedziczkę wielkiej fortuny. Jednocześnie prowadzą śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa znajomego funkcjonariusza. Odkrywają trawiące świat korupcję, zbrodnię, ale również konspiracje. Akcja rozgrywać się będzie w Los Angeles w 1974 roku.

Obraz powstaje dla studia Paramount. Producentami dzieła są Dick Wolf i Tony Ganz z Wolf Films oraz Jared Leto. Obowiązki producenta wykonawczego pełnić będzie Emma Ludbrook. Tekst Jamesa Ellroya został napisany dwie dekady temu. Scenariusz został niedawno poprawiony przez Davida Matthewsa („Narcos”, „Zakazane imperium”).

Jared Leto ma już doświadczenie jako reżyser. Stworzył dokument „Artifact”, który był prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2012 roku. Ma również na koncie dokumentalne serie „Great Wide Open”, „Into The Wild” oraz „Beyond the Horizon”. Reżyserował także szereg teledysków i reklam używając pseudonimu Bartholomew Cubbins, które zyskały szereg nagród.

Nie wiadomo czy będzie tylko reżyserem „77” czy też planuje obsadzić siebie samego w filmie. Ostatnio mogliśmy go widzieć w „Legionie samobójców”, z którego jednak nie jest szczególnie zadowolony. Jareda Leto zobaczymy jeszcze w 2017 roku w filmie „Blade Runner 2049” - nie wyjawiono jednak w kogo wcieli się w dziele Denisa Villeneuve'a.

Według doniesień z września 2016 roku wystąpi także w filmie biograficznym poświęconym Andy'emu Warholowi. Aktor miałby się wcielić w twórcę pop artu. Leto będzie również współproducentem dzieła, które powstaje według scenariusza Terrence'a Wintera. Scenarzysta pracował wcześniej m.in. przy serialach „Rodzina Soprano” i „Zakazane imperium” oraz „Wilku z Wall Street”. Podstawą filmu będzie książka „Warhol: The Biography” pióra Victora Bockrisa z 1989 roku. Trwają również przygotowania do następcy krążka „Love, Lust, Faith and Dreams” grupy 30 Seconds to Mars.

Robert Skowronski
Tagi: #Jared Leto #News