08.03.2017 10:17

Jason Momoa w ekranizacji gry Just Cause

Kompletowana jest obsada do filmowej wersji gry od Eidos. Poznaliśmy nazwisko aktora, który dostał główną rolę.

Jason Momoa w ekranizacji gry Just Cause
foto: materiały prasowe

Prace przy projekcie w końcu ruszyły do przodu po blisko dziewięciu latach od kiedy producent Adrian Askarieh nabył prawa do ekranizacji Just Cause. Na ekranie zobaczymy Jasona Momoę znanego m.in. z roli Khala Drogo w „Grze o tron” czy też Aquamana, bohatera z uniwersum DC. Reżyserem został Brad Peyton („San Andreas”), zaś scenariusz dostarczył John Collee („Pan i władca: Na krańcu świata”).

Projekt powstaje dla studia 20th Century Fox. Na dany moment nie wiadomo kiedy ma wystartować plan zdjęciowy, ale fani gry wciąż powinni być zadowoleni, że prace przy adaptacji posunęły się na przód. 

W oryginale złożonym z pikseli gracz wcielał się w Rico Rodrigueza, tajnego agenta CIA o kryptonimie Skorpion, który wyrusza na wyspę San Esperito, aby wyeliminować tamtejszego dyktatora Salvadora Mendozę. Rząd uważa, że jest on w posiadaniu broni masowego rażenia. Jeżeli seria gier zapoczątkowana w 2006 roku jest Wam obca, to sprawdźcie gameplay z pierwszej części:

Seria doczekała się kontynuacji w 2010, a także trzeciej odsłony, która weszła na rynek w 2015 roku.

Brad Peyton ma już zakontraktowane zajęcie się filmową wersją jeszcze innej gry. Dla New Line's tworzy on „Rampage” bazujące na tytule wydanym w 1986 roku. Obraz ma wejść do kin 20 kwietnia 2018.

Jason Momoa oprócz stania się Aquamanem w solowym filmie wystąpi także w „Lidze Sprawiedliwości”, która wejdzie do kin 17 listopada 2017 roku. W obsadzie filmu, do którego scenariusz stworzył Chris Terrio znaleźli się również Amy Adams (Lois Lane), Willem Dafoe (Nuidis Vulko), Jesse Eisenberg (Lex Luthor), Jeremy Irons (Alfred Pennyworth), Diane Lane (Martha Kent), Connie Nielsen (królowa Hippolyta) oraz J.K. Simmons (komisarz Gordon).

Aktor być może też zjawi się w remake'u „Kruka”, choć nie ma oficjalnych doniesień w tej kwestii. Według zapewnień twórców nowa wersja filmu miałaby dużo dokładniej oddawać klimat znany z komiksu autorstwa Jamesa O'Barra.

Którą część Just Cause lubisz najbardziej?

Robert Skowronski
Tagi: News