06.11.2017 12:54

Jason Momoa wyjaśnia, że jego trójząb, tak naprawdę nie jest trójzębem

Największa tajemnica filmu została wyjaśniona przez aktora, który wciela się w postać Aquamana. A tak całkiem poważnie to uwaga na spoilery, bo być może Momoa powiedział za dużo.

Jason Momoa wyjaśnia, że jego trójząb, tak naprawdę nie jest trójzębem
foto: materiały prasowe + biegłość w MS Paint

Promocja „Ligi Sprawiedliwości” ruszyła pełną parą. Obsada filmu zaczęła promocyjną trasę prasową, podczas której rozmawiają z dziennikarzami na najróżniejsze tematy. Chris Van Vliet z WSVN-TV Miami zapytał się podczas rozmowy z Momoą, Affleckiem i Fisherem o trójząb podwodnego superbohatera.

Momoa wyjaśnił raz na zawsze całą sprawę – trójzęby, jak sama nazwa wskazuje, mają trzy ramiona. Natomiast broń Aquamana ma pięć, co czyni ją (w wolnym tłumaczeniu na polski) pięciozębem:

"

Ja nigdy nie powiedziałem, że to jest trójząb. To jest pięcioząb, chociaż ta nazwa nigdy w filmie nie pada. Jeżeli obejrzycie „Aquamana” to zobaczycie jak wybieram się w podróż, żeby odnaleźć trójząb. Więc proszę was wszystkich o chwilę cierpliwości. "

I tutaj uwaga na potencjalne spoilery fabularne z „Ligi Sprawiedliwości”, ponieważ Momoa wyjawia skąd wziął się u niego pięcioząb:

"

On nie jest jeszcze królem. Więc idzie po pomoc do Mery (szefowej straży królewskiej Atlantydy) i mówi „słuchaj, potrzebuje pożyczyć czegoś od ciebie”. Wtedy właśnie dostaje od niej cały sprzęt, z którym go potem widzimy. "

Trochę szkoda, że Momoa wyjawił w jaki sposób Aquaman staje się właścicielem trójzębu, który trójzębem nie jest. My strzelaliśmy, że to może prezent od Posejdona albo od rybaków, którym pomagał na Islandii. Jednak tym razem nie trafiliśmy.

Za to całkiem niedługo trafi do kin Aquaman, razem ze swoim pięciozębem oraz resztą superbohaterów, ponieważ już 17 listopada 2017 roku zadebiutuje „Liga Sprawiedliwości”.

Kamil Kacperski
Tagi: #Jason Momoa #Liga Sprawiedliwości #News