16.02.2018 13:19

Jeff Goldblum uczy języka migowego w usuniętej scenie z „Thora: Ragnaroka”

Typowa sakaarska lekcja dobrego wychowania w wykonaniu Grandmastera.

Jeff Goldblum uczy języka migowego w usuniętej scenie z „Thora: Ragnaroka”
foto: kadr z wideo

„Thor: Ragnarok” zdobył ogromną popularność wśród fanów oraz krytyków. Duża w tym zasługa reżysera filmu, Taiki Waititiego, ale również i barwnej obsady, w której główne skrzypce grał Jeff Goldblum, wcielający się w Grandmastera. Chociaż to nie do końca prawda - Jeff Goldblum wcielił się w samego siebie, przebrano go jedynie za kosmicznego władcę Saakaru.

Twórcy udostępnili już na początku lutego 2018 roku pierwszą usuniętą scenę z produkcji. W niej, Banner i Thor rozmawiali na temat różnic pomiędzy śmierciami swoich ojców, a także oglądali nagrania hologramu, na których Grandmaster/Goldblum całował się z niebieskimi mackami. Okazuje się, że to nie jedyna scena z aktorem, którą usunięto:

Usunięta scena z „Thora: Ragnaroka” - Goldblum uczy języka migowego

Początek sceny znalazł się w filmie, usunięto natomiast dywagacje Grandmastera dotyczące uniwersalnych gestów, które według niego znane są w całej galaktyce. I o ile pierwszy omawiany ruch, czyli „sio”, jest faktycznie całkowicie zrozumiały i popularny w galaktyce, o tyle kolejne gesty są bardzo szczegółowe. Goldblum prezentuje swojej pomocnicy (a także widzom) ruchy, które oznaczają „uspokojenie się”, „poproszę jeszcze jeden deser” oraz „gdzie jest mój paragon?”.

Całość sceny (tak jak większość filmu) została zaimprowizowana podczas kręcenia. Takie podejście do produkcji tego filmu spowodowało, że fani już teraz domagają się czwartej części przygód Thora, utrzymanego właśnie w stylistyce zaproponowanej przez Taikę Waititi. Zanim jednak do tego dojdzie, już 20 lutego 2018 roku będzie można zakupić wersję cyfrową filmu. 

Kamil Kacperski
Tagi: News Thor: Ragnarok