16.07.2018 10:26

Adam Driver, Bill Murray i Tilda Swinton w nowym filmie Jima Jarmuscha o zombie

Jim Jarmusch szykuje film zombie. Do swojego nowego projektu zatrudnił gwiazdy światowego formatu, m.in. Adama Drivera, Billa Murraya i Tildę Swinton. W kogo się wcielą?

Adam Driver, Bill Murray, Tilda Swinton
foto: kadry z filmów „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, „Zombieland” i „The Protagonists”

Po fantastycznym sportretowaniu wampirów w filmie „Tylko kochankowie przeżyją”, Jim Jarmusch zabiera się za kolejne nieumarłe monstra. Reżyser „Kawy i papierosów” zgromadził gwiazdorską obsadę w składzie: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Steve Buscemi, Chloe Sevigny, Austin Butler i Selena Gomez, by w swoim najnowszym filmie opowiedzieć o... zombie.

„The Dead Don't Die”: Adam Driver i Bill Murray w komedii Jima Jarmuscha

„The Dead Don't Die” (Umarli nie umierają) ma być komedią opowiadającą o zmaganiach policji z pozbawionymi mózgu umarlakami. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się już w Nowym Jorku. Portal Just Jared w lipcu 2018 uchwycił Selenę Gomez i zakrwawionego Austina Butlera podczas pracy na planie.

Jim Jarmusch nie ogłosił wprawdzie oficjalnie swojego nowego projektu, jednak Bill Murray już w marcu 2018 wspominał o nim otwarcie w wywiadzie z portalem Philly. Jak powiedział:

"

Mam przed sobą dobrą robotę. Przygotujcie się: to film o zombie. Jim Jarmusch napisał scenariusz, który jest bardzo zabawny i zgromadził obsadę pełną świetnych aktorów... zaczynamy kręcić tego lata. Ale nie, nie będę grał zombie. "

Jak donosi portal Variety, Bill Murray wcieli się w rolę policjanta, podobnie jak Adam Driver i Chloe Sevigny. Murray współpracował już z Jarmuschem podczas realizacji „Kawy i papierosów” oraz „Broken Flowers”. Pozostali główni aktorzy również grali już u Jarmuscha. Adam Driver wystąpił w „Patersonie”, zaś Tilda Swinton we wspomnianym już dziele „Tylko kochankowie przeżyją”, w którym partnerował jej Tom Hiddleston.

Zdjęcia do nowego filmu Jarmuscha są realizowane w regionie Upstate New York. Producentami są Joshua Astrachan i Carter Logan. Pieczę nad produkcją sprawuje wytwórnia Focus Features. Oficjalna data premiery „The Dead Don't Die” nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Bill Murray Adam Driver zombie Tilda Swinton Jim Jarmusch