10.11.2016 10:13

Joanna Kulig wdepnęła w trupa we fragmencie „Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet”

Premiera filmu „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” odbędzie się już 11 listopada 2016 roku. Wcześniej możemy się zaznajomić z fragmentem z udziałem Joanny Kulig.

Joanna Kulig wdepnęła w trupa we fragmencie „Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet”
foto: kadr z wideo

Zobaczyliśmy już, jak Magdalena Cielecka rozwiązuje sprawę uciętej głowy, udostępniono nam fotografie z planu, wideo ukazujące kulisy kręcenia obrazu, a także trailer dzieła. O pracy nad obrazem opowiedzieli również występujący w nim aktorzy. Jednak machina promująca najnowsze dokonanie Patryka Vegi będące drugą częścią całej trylogii, wciąż trwa.

Joanna Kulig wciela się w postać Zuzy, która wraz z Jadźką (Anna Dereszowska), dopiero od niedawna jest w szeregach policji. Funkcjonariuszka, co zresztą widać na poniższym wideo, czerpie z doświadczenia starszych kolegów, czyli Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). To wszystko po to, aby poradzić sobie w starciu ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela „Somalia” Zych oraz brutalnym, przestępczym światem mafii paliwowej, której macki sięgają dalej niż można przewidzieć.

Zobaczcie fragment „Pitbulla. Niebezpiecznych kobiet” z wdepnięciem Joanny Kulig w trupa:

Patryk Vega wypowiedział się na temat autentyczności swojego obrazu:

"

Jest to film, w którym nie ma wymyślonych scen, ani dialogów. Wszystko jest zaczerpnięte z rzeczywistości. Nie opowiadamy o zamierzchłych przestępstwach, tylko wszystko skupia się wokół kwestii wyłudzania VAT-u i mafii paliwowej, czyli czegoś co ma miejsce tu i teraz. Moje scenariusze czytają policjanci - wyłapują różne detale, żeby film był autentyczny. W przypadku „Niebezpiecznych kobiet” posunąłem się jeszcze dalej niż przy poprzednim dziele, gdyż historia była autoryzowana przez gangsterów, którzy sami mi ją opowiedzieli. Myślę, że będą poruszeni oglądając siebie na ekranie. "

Reżyser opowiedział również o kobiecych postaciach w filmie:

"

Chciałem zderzyć wszystkich aktorów z ich odpowiednikami występującymi w realnym świecie. Aktorki w filmie razem z policjantami jeździły na autentyczne akcje. Konfrontacja ze śmiercią i z różnego rodzaju traumatycznymi przeżyciami spowodowały coś bezcennego, bo dzięki temu mogły poczuć, jak to naprawdę wygląda i zobaczyć, jak te kobiety zachowują się w pracy. "

Twórca wyznał także, jak podszedł do kwestii ukazania na ekranie kobiet:

"

Film bardziej sięga do emocji kobiet pokazując ich życie, problemy i sferę uczuciową. Moja żona po obejrzeniu nowego „Pitbulla” powiedziała, że to jest pierwszy interesujący obraz dla kobiet. Nie mądrzyłem się na ich temat, po prostu oddałem głos policjantkom, z którymi wcześniej spędziłem wiele godzin na rozmowach. "

Pełnej rozmowy z Patrykiem Vegą możecie posłuchać w poniższym wideo:

Na ekranie zobaczymy bohaterów z „Nowych porządków", w tym wymienionych Piotra Stramowskiego i Andrzeja Grabowskiego, a także Maję Ostaszewską oraz Tomasza Oświecińskiego. W filmie wystąpię też takie osoby, jak Alicja Bachleda-Curuś, Anna Dereszowska czy Agnieszka Rylik, a także Artur Żmijewski i Sebastian Fabijański.

Robert Skowronski
Tagi: News Pitbull