10.09.2019 10:37

Joaquin Phoenix w emocjonalnej wypowiedzi o zmarłym bracie na Festiwalu w Toronto

Podczas Festiwalu Filmowego w Toronto Joaquin Phoenix dał emocjonalne wystąpienie, w którym opowiedział, komu zawdzięcza swoją karierę.

Joaquin Phoenix
fot. GEOFF ROBINS/AFP/East News

Joaquin Phoenix był trzykrotnie nominowany do Oscara. Aktor ma na swoim koncie Złotego Globa za główną rolę w filmie "Spacer po linie", a także Złotą Palmę za "Nigdy Cię tu nie było". W październiku 2019 roku na ekrany kin wejdzie najnowsza produkcja, w której wystąpił Phoenix. "Joker" Todda Philipsa przedstawi historię zbrodniarza z Gotham City. Podczas Festiwalu Filmowego w Toronto, Joaquin opowiedział, komu zawdzięcza swoją karierę.

Joaquin Phoenix w emocjonalnej wypowiedzi o zmarłym bracie

Aktor w swojej emocjonalnej wypowiedzi wspominał starszego brata. River Phoenix zmarł 31 października 1993 roku z powodu przedawkowania narkotyków. Aktor był wtedy u szczytu kariery. Okazuje się, że to właśnie jemu Joaquin zawdzięcza swoją karierę:

"

Kiedy miałem 15 lub 16 lat mój brat River wrócił z pracy i miał wideo kopię filmu "Raging Bull", posadził mnie i kazał mi to obejrzeć. Następnego dnia mnie obudził i kazał mi to obejrzeć jeszcze raz. Powiedział: "Wrócisz do aktorstwa, to właśnie zrobisz". Nie prosił mnie, po prostu mi rozkazał. I jestem mu za to wdzięczny, bo aktorstwo dało mi niesamowite życie. "

Joker
Joker
Przeczytaj także Oto nowy zwiastun "Jokera". Szykuje się szokujące widowisko

Wystąpienie Phoenixa stawało się coraz bardziej emocjonalne. Aktor opisywał osoby, którym zawdzięcza swoją karierę:

"

Czuje się przytłoczony emocjami, bo myślę o tych wszystkich ludziach, którzy mieli na mnie ogromny wpływ. Kiedy oglądałem te fragmenty, myślałem o mojej rodzinie. Moich siostrach Rain i Liberty i Summer, które wciąż są moimi najlepszymi przyjaciółkami. "

Joaquin podziękował również swojemu ojcu za to, że zaszczepił w nim silną etykę pracy [...] i matce za bycie stałym źródłem inspiracji. Aktor dodał, że "wszystko co robi, jest dla niej". "Joker" w reżyserii Todda Philipsa zadebiutuje w kinach 4 października 2019 roku.

Zobacz także: "Joker" zwycięzcą festiwalu w Wenecji. Polański z drugim miejscem

Tagi: Joker Joaquin Phoenix