03.12.2019 11:45

Joaquin Phoenix został człowiekiem roku według PETA

Gwiazdor "Jokera" jest weganinem od 3. roku życia i niedawno wziął udział w kampanii społecznej przeciwko jedzeniu zwierząt. Został uhonorowany za swoją pracę na rzecz promowania weganizmu. 

Joaquin Phoenix
foto: Invision/Invision/East News

Joaquin Phoenix jest weganinem odkąd miał 3 latka, kiedy to zobaczył jak łowi i morduje się ryby. Jednocześnie aktor dołączył do poprzednich laureatów plebiscytu PETA, którymi byli Papież Franciszek, Oprah Winfrey i Anjelica Huston. W 2018 roku, Phoenix wystąpił w kampanii "We Are All Animals", a billboardy z jego twarzą pojawiły się w Nowym Jorku i Los Angeles. Dołączył też do kalifornijskich prawodawców, którzy wraz z aktorem zakazali używania zwierząt w cyrkach objazdowych.

Joaquin Phoenix człowiekiem roku według PETA

Był producentem wykonawczym filmu "The Animal People", dokumentu o aktywistach walczących o prawa zwierząt, którzy zostali stłamszeni przez wielkie korporacje. Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu prasowym od PETA, Phoenix wytłumaczył swoje poglądy: 

"

Nie chcę sprawiać bólu innej żyjącej, empatycznej kreaturze. Nie chcę, by odebrano im dzieci. Nie chce zmuszać ich do życia w klatkach i tuczenia tylko po to, by je zabić. To absurdalne i barbarzyńskie. "

Foto: kadr z filmu "Joker"/ Warner Bros.
Foto: kadr z filmu "Joker"/ Warner Bros.
Przeczytaj także "Joker": Todd Phillips skomentował doniesienia o sequelu. Czy film w końcu powstanie?

Na temat laureata nagrody z 2019 roku wypowiedziała się również prezes PETA, Ingrid Newkirk:

"

Joaquin Phoenix nigdy nie unika możliwości, by przenieść uwagę z siebie na zwierzęta i ich trud. Jest świetnym przykładem bycia świadomym weganinem. PETA jest dumna, że może rozpocząć sezon nagród przez uhonorowanie jego poświęcenia i chęci do pokazania wszystkim, że jeśli chodzi o czucie strachu, miłości i bólu, to ludzie nie są inni od kury, czy chomika. "

Phoenixowi serdecznie gratulujemy nagrody i mamy nadzieję, że nie będzie to jego ostatnia w tym sezonie - w końcu "Joker" jest właściwie murowanym kandydatem do Oscarów, więc może w końcu aktor doczeka się statuetki za najlepszą rolę pierwszoplanową. 

Zobacz także: "Joker" został pierwszym w historii filmem dla dorosłych, który zarobił miliard dolarów

Tagi: News Joker Joaquin Phoenix