07.06.2016 08:29

John Boyega wystąpi w „Pacific Rim 2”

Znaleziono osobę, która zagra główną rolę w „Pacific Rim 2”. Jest nią John Boyega, który w świadomości widzów zapisał się przede wszystkim kreacją Finna w „Gwiezdnych wojnach: Przebudzeniu mocy”.

John Boyega wystąpi w „Pacific Rim 2”
foto: kadr z filmu

Początkowo reżyserem widowiska miał być Guillermo del Toro. Ostatecznie wybór padł na Stevena S DeKnighta, scenarzystę takich seriali, jak „Anioł ciemności”, „Tajemnice Smallville”, „Spartakus”, a ostatnio „Daredevil”. Będzie to jego debiut w kwestii filmu kinowego. Scenariusz dzieła został przygotowany przez Jona Spaihtsa. Całość zrealizowana będzie w technologii 3D, a na liście płac jako producenci wystąpią Thomas Tula, Jon Jashni, Mary Parent, Guillermo del Toro i Jillian Share, która będzie producentem wykonawczym.

Główną rolę w filmie zagra John Boyega. Wcieli się w postać syna Stackera Pentecosta, granego w pierwszej części przez Idrisa Elbę. Młody aktor pochwalił się obsadową nowiną za pośrednictwem Twittera:

"

Wystąpię w serii „Pacific Rim” ze Stevenem S DeKnightem jako reżyserem. Jestem podekscytowany. "

Nie wiemy zbyt wiele w kwestii fabuły. Potwierdzono, że twórcy chcą przedstawić świat kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części, gdzie już nie ma potworów Kaiju. Mamy się dowiedzieć o tym jak roboty do ich zwalczania, Jaegery, mogą być używane kiedy mieszkańcom nie zagraża niebezpieczeństwo.

Projekt, jak i nową gwiazdę, zachwala m.in. Mary Parent ze studia Legendary, które pracuje nad dziełem:

"

Bezsporne jest, że wraz z całym jego talentem i naturalnym urokiem, John wyróżnia się pośród dzisiejszego pokolenia młodych aktorów. "

Guillermo del Toro przedstawił światu pierwszą część „Pacific Rim” w 2013 roku. Obraz, w którym wystąpili m.in. Idris Elba i Charlie Hunnam, zarobił na całym świecie 411 milionów dolarów. Jak już wspomnieliśmy, tym razem Del Toro jest zaangażowany w projekt w roli producenta - również on cieszy się z obsadzenia Boyegi w filmie:

"

Świat „Pacific Rim” będzie wzmocniony mając Johna jako główną postać, gdyż to uniwersum nadal będzie wielokulturowe i wielopoziomowe. „Świat ratuje świat” - to był nasz cel i nie mógłbym wyobrazić sobie lepszej osoby do tego zadania. "

Być może na ekranie pojawi się także znana z „Gry o tron” Maisie Williams. Sugerował to kilka miesięcy temu del Toro będąc pod wrażeniem umiejętności aktorki:

"

Jadłem wczoraj lunch z Maisie Williams. Było znakomicie. Cholera, jeżeli „Pacific Rim 2” powstanie, to ta dziewczyna dostanie swojego Jaegera. "

John Boyega znalazł się też w obsadzie kolejnej części „Gwiezdnych wojen”. O filmie Riana Johnsona mogliśmy się wstępnie przekonać dzięki pierwszym zdjęciom z miejsca realizacji dzieła, fotografiom Sokoła Millenium oraz poprzez wizytę brytyjskich książąt u twórców i aktorów. A to wszystko pomimo tego, że „Gwiezdne wojny: Epizod VIII” są traktowane w sposób ściśle tajny.

Cieszycie się z obsadzenia Johna Boyegi w „Pacific Rim 2”?

Robert Skowronski
Tagi: News Pacific Rim