21.05.2019 10:32

"John Wick 4" oficjalnie potwierdzony. Poznaliśmy datę premiery filmu z Keanu Reevesem

W kinach 17 maja 2019 roku pojawił się film "John Wick 3", który planowo miał być zwieńczeniem trylogii o płatnym zabójcy mszczącym się za zabójstwo swojego psa. 

John Wick 3
foto: kadr z filmu

Trzecia część "Johna Wicka" spotkała się bardzo dobrym przyjęciem i najlepszym wynikiem otwarcia w historii całej marki. To spowodowało, że Summit Entertainment i Lionsgate postanowiło zaledwie 3 dni po premierze potwierdzić powstanie 4. rozdziału przygód byłego płatnego zabójcy, który powraca do swojego starego życia. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że "John Wick 4" zadebiutuje już 21 maja 2021 roku.

John Wick 4 oficjalnie potwierdzony

UWAGA! Dalej będą spoilery dotyczące filmu "John Wick 3". Nie czytajcie, jeśli nie oglądaliście obrazu z Keanu Reevesem.

Chociaż pierwotnie twórcy planowali tylko 1 część "Johna Wicka", jego niespodziewany sukces komercyjny i artystyczny spowodował, że wytwórnia Lionsgate postanowiła dać twórcom wolną rękę w tworzeniu kolejnych części. Reżyser trylogii, Chad Stahelski stwierdził wówczas, iż płatny zabójca może się doczekać własnej trylogii. Jednak końcówka "Johna Wicka 3" bardzo mocno sugeruje, że jest to jedynie zakończenie następnego rozdziału, a nie całej historii - John Wick wypowiada bowiem wojnę całej organizacji zwanej Wysoką Radą, która zarządza światem płatnych zabójców. 

W następnej części na pewno powróci Laurence Fishbourne, który wciela się w Króla Bowery. To właśnie on ratuje Johna od śmierci i zachęca go do zemszczenia się na swoich oprawcach. W następnych częściach zobaczymy również Iana McShane'a (menadżera hotelu Continental w Nowym Jorku), a także Lance'a Reddicka (konsjerża z hotelu). Pod znakiem zapytania stoi ponowny występ Halle Berry, ale sama aktorka wypowiadała się o pracy z Reevesem i Stahelskim w samych superlatywach. 

filmy akcji
filmy akcji
Przeczytaj także TOP 30: Najlepsze filmy akcji trzymające w napięciu

John Wick 4 - data premiery

Chad Stahelski przyznał w wywiadzie z portalem Comicbook.com, że bardzo lubi tworzyć filmy o Johnie Wicku, ponieważ mogą wymyślić i zrobić niemalże wszystko, bo nie są związani z żadnym istniejącym już uniwersum komiksowym, czy filmowym:

"

Uwielbiam robić te filmy, bo nie mamy żadnych ograniczeń. Tworzymy własną mitologię i pomaga nam studio, które nie tylko nie wchodzi nam w paradę, ale też wspiera nas w podejmowaniu absurdalnych decyzji. Jeśli ludzie idą zobaczyć film i on zarabia pieniądze, to studio wraca do nas, a my z Keanu mamy pomysły, które moglibyśmy opowiadać przez całe tygodnie. Mógłbym tworzyć te filmy przez całą swoją karierę. Jeśli ludzie chcą oglądać Johna Wicka, to ja mogę poświęcić życie tworzeniu kolejnych części. Zawsze mogło być gorzej. Ale jesteśmy w przemyśle filmowym business. Pozwolimy zadecydować widzom. "

"John Wick 3" trafił do kin 17 maja 2019 roku. Kolejna część zadebiutuje już 21 maja 2021 roku. Czekacie na kontynuacje przygód Wicka? 

Tagi: News John Wick Keanu Reeves